نکات مهم قبل از خرید GPS و دزدگیر خودرو

نکات مهم قبل از خرید GPS و دزدگیر خودرو

نکات مهم قبل از خرید GPS و دزدگیر خودرو را ما در این مقاله به شما خواهیم گفت برای نشان دادن چگونگی تکامل ردیاب ماشین و دزدگیر خودرو  با گذشت زمان و چه مزایایی در مقایسه با سایر محصولات مرتبط با امنیت خودرو در بازار وجود دارد ، تیم مالکت تصمیم گرفت با یک مقاله زیرنویس ویژه ای را ایجاد کند و نکات اطلاعات کاملی را در مورد جی پی اس ماشین و دزدگیر ماشین در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

بخش اول راه حل های امنیتی موجود در اتومبیل را شرح می دهد و اصلی ترین معایب و کاستی های آنها را که منجر به ایجاد یک راه حل پیشرفته تر و مطمئن تر برای امنیت اتومبیل شده است ، بیان می کند. دوربین مخفی کوچک

بخش دوم به محبوب ترین شیوه های سرقت خودرو پرداخته و نشان می دهد که چگونه ردیاب ماشین به کاربران خود کمک می کند تا در صورت بروز هر گونه موارد سرقت از ماشین ، سریعاً واکنش نشان دهند.

بخش پایانی به طور اختصاصی به توسعه ردیاب خودرو و پیشرفت های آن در طول 5 سال اختصاص یافته است.

1. قفل فرمان

قفل فرمان به عنوان یک سیستم بازدارنده سرقت قابل استفاده است. قفل فرمان ثابت بر روی فرمان است و از احتمال سرقت خودرو جلوگیری می کند. این ابزار معمولاً شامل یک کلید فیزیکی برای قفل سیستم است. با این حال ، برخی از قفل ها همچنین می توانند کدگذاری دیجیتالی شوند خرید GPS و دزدگیر خودرو

بیشتر قفل های فرمان از نظر رنگی روشن است که باعث افزایش دید آنها می شود و مانع از شکستن احتمالات می شود. از آنجا که این سیستم در اندازه بزرگ است ، شکستن آن بسیار سخت است در حالی که حذف آن بدون سر و صدا تقریبا غیرممکن است.خرید GPS و دزدگیر خودرو

سیستم دزدگیر خودروعلیرغم فواید بیشمار ، این راه حل همچنین دارای معایب متعددی است. از آنجا که تنها از طریق فرمان نمی توان ماشین را کنترل کرد ، از امکان دور زدن ماشین جلوگیری نمی کند. علاوه بر این ، نصب اغلب به زمان نیاز دارد و حذف آن نیز انجام می شود. همچنین ، هر شرکتی محصولات جهانی را ارائه نمی دهد ، که به زمان مناسب برای یافتن مناسب برای یک مارک خاص وسیله نقلیه نیاز دارد.
1.2 دزدگیر خودرو

دزدگیر اتومبیل یک سیستم الکترونیکی است که در یک وسیله نقلیه نصب شده است و به عنوان یک عامل ضد سرقت عمل می کند و از ورود غیرمجاز به وسیله نقلیه جلوگیری می کند. ابتدایی ترین نسخه دزدگیر اتومبیل حداقل دارای سه مؤلفه اصلی است: یک سنسور ، آژیر و یک واحد کنترل. سنسورها در قسمتهای مختلف وسیله نقلیه نصب شده و با هرگونه لرزش و حرکاتی که در داخل وسیله نقلیه حس می شوند فعال می شوند. پس از شناسایی حرکت غیرمعمول ، سنسورها یک آژیر را فعال می کنند ، یک ویژگی ایجاد صدا. بسیاری از آلارم های مدرن امروزی به اشکال پیچیده تری ارائه می شوند و مجهز به ویژگی های پیشرفته مانند سیستم اطلاع رسانی موبایل هستند که در صورت اقدام به سرقت ، اعلان هایی را ارائه می دهند.

اما نگران کننده در مورد دزدگیرهای اتومبیل این واقعیت است که مردم به دلیل افزایش تعداد دزدگیرهای کاذب که بطور روزانه فعال می شوند ، از صداهای دزدگیر خودرو مصون می شوند. این خصوصاً در مناطق شهری پرجمعیت ، که در آن فقط با عبور کامیون ها و ارتعاشات دیگر ، می توان هشدار را فعال کرد. بنابراین آلارم اتومبیل های دروغین غیرقابل انکار بر آلودگی صوتی می افزایند. علاوه بر این ، سارقان حرفه ای که با روش های سرقت خودرو آشنا هستند ، قادر به خاموش کردن بیشتر آلارم ها در تنها چند ثانیه هستند.
1.3 دستگاه ردیابی خودرو

ردیاب ماشین GPS دستگاه ناوبری كوچك است كه مجهز به گیرنده GPS است كه می تواند موقعیت یك شی را كه واحد ردیابی در آن نصب شده باشد ، تعیین كند. موقعیت شی مورد نظارت با کمک نقاط مرجع – ماهواره هایی که اطلاعات را به زمین ارسال می کنند تعیین می شود. هر دستگاه ردیابی وظیفه ارسال سیگنال به ماهواره ها را دارد که سپس جزئیات محل را به یک سرور منتقل می کند. این باعث می شود تا یک شی خاص روی نقشه نمایش داده شود ، که می تواند توسط هر شخص مجاز انجام شود.

سیستم های ردیابی GPS به طور کلی شامل مؤلفه های مهم زیر است: یک واحد ردیابی ، سروری که اطلاعات ردیابی از ماهواره ها را دریافت می کند ، و یک رابط کاربری که امکان نمایش مکان مورد نظر را فراهم می کند.

تقاضا برای راه حل های ردیاب خودرو در سال های اخیر افزایش یافته است ، در درجه اول به دلیل افزایش چشمگیر سرقت وسایل نقلیه در مناطق شهری. ردیاب های اتومبیل GPS در درجه اول به دلایل امنیتی استفاده می شوند – برای بدست آوردن موقعیت مکانی خودرو و امکان ردیابی خودرو در صورت سرقت. سیستم های ردیابی اتومبیل GPS همچنین به عنوان یک راه حل عالی برای نظارت بر ناوگان استفاده می شود که ردیابی خودرو برای هر شرکت بزرگ ناوگان ماشین یا کامیون را تسهیل می کند. علاوه بر این ، ردیاب های اتومبیل همچنین می تواند برای والدین نوجوانان بسیار آسوده باشد ، به خصوص اگر یک راه حل ردیابی خودرو گزارشاتی از عملکرد نوجوانان در پشت فرمان ارائه دهد.

در سال 2013 ، فقط سیستم های ردیابی GPS وسایل نقلیه غیرفعال موجود بود ، به این معنی که این نظارت فقط برای زمانی که وسیله نقلیه در حال حرکت بود امکان پذیر بود. هدف از ساختن یک سیستم ردیابی فعال اتومبیل بود که بتواند حتی در مواقع ثابت بودن وسیله نقلیه بتواند اطلاعات در زمان واقعی و نظارت بر وسایل نقلیه را ارائه دهد.
2 چه اقداماتی در سیستم های جدید اضافه شده است ؟

2.1. هشدار تلفنی بلادرنگ در زمان واقعی

هنگامی که سیستم های امنیتی حرفه ای وارد بازار خودرو و متصل شد ، تنها راه حل های ردیابی ارزان خودرو که عملکردهای اساسی را برای خرید فراهم می کردند. ردیابهای موجود اتومبیل GPS که عمدتاً توسط شرکتهای مدیریت ناوگان مورد استفاده قرار می گرفتند ، فقط می توانند از طریق پیام کوتاه به کاربران اطلاع دهند که ممکن است به راحتی نادیده گرفته شوند و ویژگی زنگ هشدار را که در صورت شناسایی هر اتفاق غیرمعمول در یک وسیله نقلیه فعال می شود ، شامل نمی شود. . با این حال ، سیستم های ردیابی وسیله نقلیه GPS در آن زمان هشدارهای تماس را از طریق مراکز تماس ویژه هدایت می کردند. هر زمان که سیستم GPS مسئله ی احتمالی را تشخیص می داد ، در واقع تماسها دریافت می شد ، اما معمولاً مشتریان نسبت به آن نوع ارتباطات غیرمستقیم مطلوب نبودند. خرید GPS و دزدگیر خودرو

به محض اینکه سیستم عامل های Android و iOS اعلان های فشار را فعال کردند ، شرکت های تولید کننده یک سیستم اطلاع رسانی پیشرفته در زمان واقعی را با امکان اجازه هشدارهای صوتی با صدای بلند اضافه کردند. علاوه بر این ، یک سیستم اطلاع رسانی جدید برای ارائه جزئیات مربوط به هر رویدادی که باعث ایجاد هشدار شده باشد ، طراحی شده است.
2.2. مکان در زمان واقعی

در زمانی که ردیاب های ماشین در حال توسعه بود ، بیشتر راه حل های ضد سرقت مانند آلارم کارخانه یا قفل فرمان نمی توانستند اطلاعات مکانی را در زمان واقعی ارائه دهند. راه حل های ردیاب GPS که قادر به انجام این کار بودند نادر بودند در حالی که به روزرسانی هایی که در آن زمان ارائه می دادند معمولاً با مدت زمان طولانی تأخیر همراه بود ، به عنوان مثال به مدت 5 دقیقه یا حتی دیرتر. با این حال اعلانهای زمان واقعی را با تاخیر حداکثر با پشرفت سیستم های دزدگیر فعال شد. در صورت ثابت بودن خودرو ، 1 دقیقه و سرعت تازه سازی 30 دقیقه است. علاوه بر این ، این سیستم همچنین کل تاریخ سفر را ثبت می کند ، که به تاریخچه کلیه اطلاعیه های شناسایی شده برای هر وسیله نقلیه دسترسی می یابد.

2-3  رابط کاربری از طریق یک برنامه تلفن همراه با کاربرد آسان

راه حل های ردیاب ماشین GPS که یک بار در بازار موجود بود ، بیشتر برای مدیریت ناوگان ساخته می شد ، و به منظور ارسال اطلاعیه پیامکی می توانست از طریق برنامه تلفن همراه امکان استفاده از آن را فراهم کند. برای بررسی محل وسیله نقلیه یا مدیریت حساب ، از کاربر خواسته شد از طریق رایانه شخصی وارد سیستم شود. بنابراین ، تولید کننده ها گرفتند سیستم جامع تری را ایجاد کنند که نظارت و کنترل خودرو را براحتی از طریق iOS یا برنامه Android از طریق تلفن امکان پذیر کند.

3 – درباره ردیاب ها و دزدگیرها :

3.1 سرقت از طریق کلید دزدیده شده خرید GPS و دزدگیر خودرو

ساده ترین راه برای سرقت خودرو ، گرفتن کلید اصلی آن است. این معمولاً یکی از معدود روشهای غیر تهاجمی است ، بیشتر برای وسایل نقلیه قدیمی  که هنوز از کلیدهای معمولی قدیمی استفاده می کنند ، مناسب است و از این رو از فاصله دور قادر به هک شدن نیستند. این کار معمولاً کار آسانی نیست زیرا معمولاً مالکان سعی می کنند تمام تلاش خود را انجام دهند تا کلیدهای خود را در مکانهای قابل رویت نگذارند. اما اگر یک مجرم به طریقی به کلید اصلی وسیله نقلیه هدفمند دسترسی پیدا کند ، می توانند به راحتی وارد وسیله نقلیه شوند و به سرعت آن را دور کنند. با سرقت از کلید اصلی خودرو ، ضد سرقت خودرو جنایتکار را به عنوان کاربر تشخیص می دهد ، که به همین دلیل زنگ خطر را ایجاد نمی کند.

 

3.2 سرقت از طریق باز کردن درب  خرید GPS و دزدگیر خودرو

روش دیگر که برای وسایل نقلیه قدیمی نیز مورد استفاده قرار می گیرد حمله کلیدی است. معمولاً در نزدیکی رستوران ها یا تعمیرگاه های اتومبیل اتفاق می افتد ، در جایی که صاحبان خودرو وسایل نقلیه خود را برای مدت زمان طولانی تر همراه با کلیدهای اصلی اتومبیل ترک می کنند. این امکان دسترسی نسبتاً آسان به fob های کلیدی ماشین دارندگان را می دهد که با استفاده از یک تکرار کلید fob می توانند سرقت شوند ، این دستگاه در واقع امکان کپی کردن داده های ضروری را برای استفاده در یک کلید دیگر فراهم می کند. پس از كلون كردن كليد ، مجرمان كليد هاي اصلي را به آنجا كه از آنجا به سرقت رفته بودند باز مي گرداند و با استفاده از كليد اصلی کپی شده براي سرقت خودرو ، وارد خودرو مي شود. از آنجا که کلید کپی شده دقیقاً همان داده اصلی را دارد ، این خودرو به دلیل تشخیص اصلی به پیام “قفل درب” پاسخ می دهد.
3.3 OBD PORT THEFT و RF JAMMING

طی سالهای اخیر ، تعداد زیادی از وسایل نقلیه گران قیمت با کمک کپی سازی کلیدی ، که معمولاً از طریق درگاه OBD II انجام می شود ، در سرتاسر جهان سرقت شده است. درگاه OBD II در واقع یک سیستم تشخیصی مبتنی بر رایانه است که در هر مدل اتومبیل تولید شده پس از 1996 تولید می شود. معمولاً در زیر فرمان خودرو قرار دارد و به تکنسین تعمیر اجازه می دهد تا به اطلاعات تشخیصی خودرو دسترسی پیدا کند. این اطلاعات از طریق خوانندگان حرفه ای OBD به دست می آید که از نمایندگی ها و تعمیرگاه های اتومبیل معمولاً استفاده می کند. با این حال ، خوانندگان اصلی OBD امروزه توسط هر کسی با کمتر از 2 میلیون تومان قابل خریداری است. این به نوعی امکان دسترسی به ایمن ترین اطلاعات وسیله نقلیه را عملاً برای هر کس امکان پذیر می کند.

متأسفانه فرآیند کپی برداری از کلید OBD به یک کار ساده تبدیل شده است و فقط در عرض چند ثانیه توسط سارقان حرفه ای قابل انجام است. سخت ترین قسمت این فرآیند ممکن است وارد شدن به خودرو بدون فعال شدن زنگ باشد. این ممکن است با خرد کردن پنجره جانبی با استفاده از انتهای جرقه انجام شود. گوشه های پنجره های جانبی در واقع “نقاط سیاه” به حساب می آیند و شکستن این قسمت زنگ خطر را ایجاد نمی کند.

به محض دسترسی دزد به پورت OBD ، خواننده OBD به راحتی می تواند به درگاه OBDII متصل شود ، که امکان استخراج یک کد کلیدی منحصر به فرد ماشین را فقط در عرض چند ثانیه فراهم می کند. به این ترتیب ، کنترل از راه دور برنامه ریزی شده می تواند به راحتی اتومبیل را باز کند و دزد را قادر به راندن آن کند. واقعیت غم انگیز این است که اطلاعات کدگذاری کلید ماشین اغلب رمزگذاری نمی شوند و بنابراین به راحتی از طریق درگاه OBD II قابل دسترسی هستند.
RF Jamming

این در حالی است که امروزه بسیاری از سارقان از روشهای حتی پیشرفته تری نظیر تقلب در ماشین استفاده می کنند تا بدون ایجاد صدمات جسمی به وسیله نقلیه وارد خودرو شوند و به راحتی به درگاه OBD دسترسی پیدا کنند. حملات ضرب و شتم در حقیقت روی هر اتومبیلی که از fobs های کلید بی سیم استفاده می کند انجام می شود و با قطع ارتباط بین fob key و گیرنده داخل اتومبیل کار می کند. فرایند جابجایی به دستگاهی نیاز دارد که با همان فرکانس دور اتومبیل کار کند ، که می تواند به راحتی پیام قفل درب را مختل کند. علاوه بر این ، امروزه بسیاری از اتومبیل ها به قفل کلید دستی مجهز نیستند ، که در صورت حمله لرزاننده ، کاربر را قادر می سازد تا با خیال راحت خودرو را قفل کند.
3.4 حمله مجدد کلیدی SMART

سرقت از کلید های هوشمند  ، همچنین “حمله رله” نامیده می شود ، در سال های اخیر به یکی از متداول ترین استراتژی های سرقت خودرو تبدیل شده است و به شدت در افزایش روزافزون موارد سرقت خودرو بخصوص در مناطقی که اتومبیل در نزدیکی آنها پارک می شود ، کمک کرده است.

این روند نسبتاً ساده است و شامل دو دزد است که با هم کار می کنند. به ابزارهای حرفه ای گران قیمت احتیاج ندارد ، بلکه فقط دو ابزار مبتنی بر رادیو فرکانس – تقویت کننده رله و فرستنده – که برای خرید در بازار سیاه موجود هستند. ابتدا یکی از سارقان تقویت کننده را تا حد امکان به خانه نزدیک می کند تا سیگنال را از fob key تشخیص دهد. اگر سیگنال با موفقیت تشخیص داده شود ، سپس به فرستنده ای که در کنار یک وسیله نقلیه قرار دارد ارسال می شود. فرستنده در واقع به عنوان یک fob کلیدی کار می کند و اتومبیل را فریب می دهد تا سیگنال های جایگزین را به عنوان آنهایی که fob کلید اصلی معرفی می کنند ، تشخیص دهد. این کار را می توان در کمتر از یک دقیقه انجام داد و به محض باز کردن قفل ماشین ، به راحتی می توان راه اندازی و رانندگی کرد.
چگونه ردیاب ماشین کار می کند؟ خرید GPS و دزدگیر خودرو

هشدارهای اتومبیل سنتی ممکن است هیچ یک از روشهای سرقت پیشرفته فوق الذکر را شناسایی یا حتی نتوانند. دلیل این واقعیت نهفته است که هشدار کارخانه به محض شناسایی سیگنال اصلی به طور خودکار هشدارها را غیرفعال می کند – حتی یک سیگنال منتقل شده از طریق فرستنده در طی فرآیند حمله رله. از طرف دیگر ردیاب ماشین حرفه ای هرگونه لرزش غیرمعمول خودرو را تشخیص می دهد و حتی اگر موتور اتومبیل شروع به کار کند یا وسیله نقلیه منتقل شده باشد به کاربر اطلاع می دهد. همچنین ردیابی سفر پیشرفته را در اختیار شما قرار می دهد و به کاربران خود این امکان را می دهد تا مسیری را که ماشین گرفته است ردیابی کنند. بنابراین ، این یک محافظت بسیار مؤثر از وسایل نقلیه در نظر گرفته شده است كه كاربران خودرو را قادر می سازد بلافاصله پس از هرگونه فعالیت غیرمعمول كه بر روی وسایل نقلیه خود انجام می شود ، فوراً واکنش نشان دهند.

 

4. چگونه دستگاه جستجوگر GPS ما بیش از هر زمان تکامل یافته است

4.1 ویژگی های اساسی ردیاب اتومبیل ها خرید GPS و دزدگیر خودرو

نسخه اولیه ردیاب اتومبیل  به گونه ای طراحی شده بود که باعث می شود تا بتوانید به راحتی با پورت تشخیصی OBD هر خودروی تولید شده پس از سال 1996 ارتباط برقرار کنید. این برنامه با یک برنامه کاربردی موبایل آسان برای استفاده همراه بود که آن را فعال کرد. اعلانهای فشار (اعلان “ارتعاش شناسایی شده” و سایر اعلان های امنیتی). نسخه اول برنامه فقط شامل ویژگی های امنیتی و همچنین اطلاعات مکانی در مورد وسیله نقلیه است که به کاربر این امکان را می دهد تا در 24/7 ساعت وسیله نقلیه را کنترل کند.  همچنین قابلیت شناسایی تصادف ، SmartLock (بتا) و همچنین بیشترین درخواستی را – مانیتورینگ چند وسیله نقلیه را فعال کرد. حالت دوم به کاربران این امکان را می داد که همه اتومبیل ها را از طریق یک حساب به راحتی کنترل و مدیریت کنند. این ویژگی به کاربران امکان می دهد چندین اتومبیل را به حساب خود اضافه کنند ، به راحتی بین وسایل نقلیه سوئیچ کنند و همچنین برای هر یک از وسایل نقلیه اعلان دریافت کنند. بعداً ، برنامه ردیاب اتومبیل نیز با پیام کوتاه پرداخت شده و همچنین گزینه اعلان تماس به روز شد. این امر به ویژه در صورتی مفید است که اتصال داده سلولی در یک منطقه خاص بد باشد یا اینکه کاربر  بخواهد هنگام مسافرت به خارج از کشور از افزایش قیمت رومینگ جلوگیری کند.

 

4.2. تاریخچه ورود به سیستم و تاریخ سفر را اضافه کنید خرید GPS و دزدگیر خودرو

در ردیاب های حرفه ای به روزرسانی بعدی برنامه ردیاب خودرو از لحاظ ویژگی های پیشرفته اضافی پیشرفت های چشمگیری را به همراه داشت. صفحه ورود به سیستم پیاده سازی شد ، و امکان نمایش لیستی از اطلاعیه های گذشته و همچنین تاریخ و زمان دقیق دریافت یک اعلان را فراهم می کند. به همراه ورود به سیستم اعلان ، ثبت تاریخ سفر نیز اضافه شد. این ویژگی مانیتورینگ وسیله نقلیه قادر به سفر هر سفری است که گرفته شده است و جزئیات مربوط به مسافت ، تاریخ و زمان هر سفر را به طور جداگانه ارائه می دهد.

در همان زمان ، عملکرد “مکانیک مجازی” به سیستم ردیاب خودرو اضافه شد. این ویژگی امکان نظارت فعال بر سیستمهای الکتریکی خودرو را فراهم می کند و در صورت وجود باتری کم یا هرگونه تخلیه باتری غیرمعمول ، اعلان هایی را ارائه می دهد.که شرایط جوی شدید تأثیر چشمگیری در عملکرد باتری دارد. اگر باتری خودرو خراب است ، به ویژه در صبح های سرد زمستان ، شروع به کار تقریبا غیرممکن است و این اغلب منجر به گیر شدن در بیشتر مواقع ناخوشایند می شود. از این رو ویژگی جدید می تواند سطح باتری کم را فعال کرده و در صورت افت ولتاژ باتری از حد بحرانی ، باتری را وارد کند. این نرم افزار همیشه کاربران را به روز کرده و باتری وسیله نقلیه خود را به روز می کند و نمودار ساده ای را ارائه می دهد که خوانش ولتاژ دوره ای را نشان می دهد. به این ترتیب ، کاربران ردیاب اتومبیل GPS نیز می توانند ببینند که آیا باتری ماشین آنها کاملاً شارژ شده یا خراب است.

4.3 نمرات رانندگی و اطلاعیه های رانندگی خرید GPS و دزدگیر خودرو

با توجه به میزان بسیار زیاد تصادفات رانندگی در بین نوجوانان ، سازندگان ردیاب های حرفه ای تصمیم گرفتند عملکردی را معرفی کند که به والدین کمک می کند تا فرزندان نوجوان خود را در جاده ایمن تر نگه دارند. نوجوانان در واقع بیشتر از رانندگان هر گروه سنی دیگر درگیر تصادف رانندگی هستند. این امر در درجه اول به دلیل عدم تجربه رانندگی و همچنین بسیاری از عوامل دیگر ، مانند سرعت ، بیش از حد ، استفاده از تلفن های همراه و مستعد ابتلا به حواس پرت بسیاری دیگر است.  با تشکر از این ویژگی ویژه ، در صورت شناسایی شتاب شدید ، ترمز شدید یا گوشه خشن شدید هنگام شخصی که از وسیله نقلیه خود استفاده می کند ، می توان هشدار داد که کاربران  هشدار می دهند. علاوه بر امکان ردیابی بچه های نوجوان ، این نیز یک ویژگی مفید برای مدیریت ناوگان است زیرا به صاحبان مشاغل ناوگان این امکان را می دهد تا نحوه عملکرد کارمندان خود را در پشت چرخ های وسایل نقلیه شرکت نظارت کنند. خرید GPS و دزدگیر خودرو

عملکرد مانیتورینگ رانندگی همچنین میانگین نمره رانندگی را که براساس رفتار رانندگی محاسبه می شود ، فراهم می کند. همه وقایع سخت در سیاهههای مربوط قابل دسترسی هستند و می توانند به سادگی از طریق برنامه در تلفن هوشمند نمایش داده شوند. خرید GPS و دزدگیر خودرو

 

4.4 افزودنیهای اتومبیل – کابل

ردیاب ماشین  GPS معمولاً به راحتی وارد پورت OBD II می شود و معمولاً نیازی به ابزار اضافی برای نصب آن نیست. با این وجود ، از آنجا که محل اتصال کانکتور OBD از یک مارک وسیله نقلیه به دیگری متفاوت است ، وصل کردن ردیاب ماشینبه طور مستقیم به درگاه OBD II گاهی می تواند چالش برانگیز باشد – این وسیله ممکن است بیش از حد قابل مشاهده باشد یا حتی در هنگام رانندگی مانع پدال ها شود. به همین دلایل ، سازندگان دو نوع کابل ویژه را اضافه کرده است تا امکان نصب ردیاب  GPS را بطور اساسی در هر وسیله نقلیه فراهم کند. اگر اتصال OBD در معرض دید بیش از حد باشد ، کابل باریک OBD یک راه حل مناسب است ، زیرا این امکان را به شما می دهد تا دستگاه  را از ناحیه بحرانی دور کنید. از طرف دیگر ، آداپتور برق OBD یک راه حل عالی برای قرار دادن ردیاب ماشین GPS از محل درگاه OBD II است. این گزینه نصب همچنین باعث می شود تا کاربران بتوانند وسیله را با هر خودروی قدیمی تر تولید شده قبل از سال 1996 و حتی موتورسیکلت هایی با باتری 12 ولت سازگار کنند. خرید GPS و دزدگیر خودرو دوربین مخفی کوچک

محصولاتی که شاید برایتان جالب باشد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: