درباره جی پی اس زیر پوستی سگ و گربه

درباره جی پی اس زیر پوستی سگ و گربه

جی پی اس زیر پوستی سگ و گربه (microchip ) یکی از موضوعات بحث برانگیز در مالکیت سگ است. همه چیز به ایمنی و امنیت سگ شما بستگی دارد … و اینکه آیا میکروچیپ جی پی اس زیر پوستی کمک می کند یا مضر است.

جی پی اس زیر پوستی سگ و گربه چیست؟

جی پی اس های زیر پوستی دستگاه های فرکانس رادیویی کوچکی هستند (تقریباً به اندازه یک دانه برنج) که زیر پوست سگ شما کاشته شده اند. میکروچیپ حیوان خانگی حاوی فرستنده ای است که در صورت گم شدن سگ شما می تواند به او کمک کند. پناهگاه ها و کلینیک های دامپزشکی دارای اسکنرهای میکروچیپ حیوان خانگی برای خواندن تراشه ها هستند. بنابراین باید مطمئن شوید که ثبت جی پی اس زیر پوستی سگ و گربه خود را با اطلاعات تماس فعلی به روز نگه دارید. ایده خوبی است که در صورت عدم دسترسی به شما ، یک تماس اضطراری (مانند کلینیک دامپزشکی خود) اضافه کنید.قیمت ردیاب خودرو

میکروچیپ سگ چگونه کار می کند؟

جی پی اس زیر پوستی سگ و گربه شماره ID منحصر به فرد 9 ، 10 یا 15 نویسه را ذخیره می کند. اطلاعات تماس شما به آن شماره پیوست شده و در پایگاه داده بازیابی حیوانات خانگی ذخیره می شود. این تراشه سیگنال فرکانس رادیویی را منتشر می کند به طوری که وقتی توسط اسکنر میکروچیپ حیوان خانگی خوانده می شود ، شماره شناسه ظاهر می شود. ثبت ریزتراشه تماس دریافت می کند و اطلاعات تماس شما را به اشتراک می گذارد.خرید دوربین مخفی

پیوندهای پیشنهادی :قیمت ردیاب و جی پی اس 

جی پی اس زیر پوستی
کاشت میکرو چیپ در بدن سگ

جی پی اس زیر پوستی سگ و گربه چگونه و کجا قرار می گیرند؟

ریزتراشه ها با استفاده از یک سوزن بزرگ سوراخ می شوند. محل استاندارد کاشت میکروچیپ در بافت زیر جلدی در امتداد ستون فقرات بین تیغه های شانه سگ شما قرار دارد. برای قرار دادن درست ، سگ شما باید ایستاده یا روی شکم دراز بکشد.
از کجا می توانید برای سگ خود میکروچیپ تهیه کنید؟

ریزتراشه ها در سگ و گربه توسط دامپزشکان ، پناهگاه حیوانات و پرورش دهندگان کاشته می شوند. برخی از مغازه های خرده فروشی میکروچیپ را ارائه می دهند .از جمله برای حیوانات خانگی دیگر مانند ماهی ، فرت ، لاک پشت یا پرندگان. بسته به اینکه در مطب دامپزشک یا مکان دیگری انجام شود ، هزینه بین 20 تا 50 دلار متغیر است.

آیا میکروچیپ سگ اجباری است؟

در برخی از کشورها ، مانند انگلستان و استرالیا ، استفاده از میکروچیپ حیوان خانگی مورد نیاز است. در ایالات متحده هنوز داوطلبانه است و در کانادا ، برخی از مکانها مانند مونترال به آن نیاز دارند. البته وقتی سگ خود را خریداری می کنید یا از او پذیرایی می کنید. او ممکن است قبلاً توسط یک پناهگاه ، نجات یا پرورش دهنده ریز تراشه شده باشد.

اما ممکن است شما هنوز یک انتخاب داشته باشید ، بنابراین در اینجا مزایا و معایب به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید.

8 فایده میکروچیپ سگ شما

اگر سگ شما هرگز گم شود ، آرامش خاطر مهمترین مزیت میکروچیپ سگ شما است. یک مطالعه روی 7،700 حیوان ولگرد نشان داد سگهای بدون تراشه 21.8  اگثر مواقع به خانه می رسند.

  • خدمات معتبر مانند سرپناه ها ، کلینیک های دامپزشکی و برخی از ایستگاه های پلیس می توانند هنگام یافتن یک ریزتراشه به مالکان اطلاع دهند.
  • ریزتراشه نمی تواند دستکاری یا حذف شود (حداقل ، بدون جراحی).
  • دائمی است در حالت ایده آل ، میکروچیپ هرگز نباید به تعویض نیاز داشته باشد.
  • اطلاعات شخصی شما قابل مشاهده نیست. و هنگامی که آدرس یا شماره تلفن خود را تغییر می دهید (یا اگر حیوان خانگی شما به خانه جدیدی می رود) می توانید آن را به روز کنید.
  • از دست دادن میکروچیپ ها سخت تر از برچسب های معمولی سگ شما است. اما ریزتراشه ها می توانند مهاجرت کنند … در مورد آن کمی بیشتر).
  • هزینه کم است.
  • کاشت تراشه یک روش سریع است.
  • استرس کمتری روی پناهگاه ها وجود دارد. سگهای خرد شده که به پناهگاه یا کلینیک دامپزشکی تبدیل شده اند ، اسکن شده و سریعتر به صاحبان خود بازگردانده می شوند.
جی پی اس زیر پوستی
پیدا کردن و خواندن اطلاعات میکروچیپ از طریق اسکنر

پیوندهای پیشنهادی :دوربین مداربسته اتاق کودک

11 دلیل برای جی پی اس زیر پوستی سگ و گربه

در اینجا برخی از مشکلات مربوط به میکروچیپ سگ شما آورده شده است.

ریزتراشه ها اطلاعات را ذخیره نمی کنند

جی پی اس زیر پوستی سگ و گربه فقط یک شماره شناسه ذخیره می کنند. بنابراین هر کسی که آن را اسکن می کند ، باید رجیستری را که در آن ضبط شده است به همراه اطلاعات تماس صاحب سگ پیدا کند.
پایگاه داده چند ریز تراشه وجود دارد

هیچ پایگاه داده ثبت ملی ریزتراشه ها وجود ندارد. با جستجوی سریع ده ها پایگاه اطلاعات ملی … پایگاه های داده جداگانه که اکثر آنها هزینه ثبت نام را دریافت می کنند ، آشکار شد. بنابراین هر کسی که سگ شما را میکروچیپ کند ، باید مدارک را به شما بدهد تا بتوانید او را به درستی ثبت کنید. و سپس امیدوار باشید که هرکس سگ گم شده شما را پیدا و اسکن کند ، رجیستری مناسب را پیدا کند.
ریزتراشه ها اثبات مالکیت نیستند

جی پی اس زیر پوستی سگ و گربه سند قانونی مالکیت نیستند. حیوانات خانگی توسط امدادگران ، پرورش دهندگان ، سرپناه ها و دفاتر دامپزشکی به ریز تراشه تبدیل می شوند. پس از آن ، مسئولیت صاحب سگ است که اطلاعات خود را به روز کند.

داستانهای دلخراشی وجود دارد که سگها به سرقت می روند یا گم می شوند ، سپس توسط افراد دیگر “پذیرفته” می شوند. بنابراین اگر شخص دیگری سگ شما را ادعا کند ، ثبت ریزتراشه شما تضمین نمی کند که او را پس بگیرید.
اعداد ریزتراشه تکراری وجود دارد

شما انتظار چنین چیزی را ندارید … اما اعداد ریزتراشه می توانند تکراری باشند. بیش از یک حیوان می تواند شماره شناسایی یکسانی داشته باشد. USDA (وزارت کشاورزی ایالات متحده) در مورد این مشکل اطلاع دارد ، اما هیچ کاری انجام نشده است.
میکروچیپ دردناک است

روند سریع است ، مانند هر تزریق. اما هنوز برای توله سگ شما دردناک است ، بنابراین برخی از دامپزشکان از بی حسی موضعی استفاده می کنند. اما اگر این کار را در مطب دامپزشک انجام ندهید ، بیهوشی در دسترس نخواهد بود.
میکروچیپ ها جابه جا میشوند

ریزتراشه ها جابه جا شده و در بدن سگ شما گم می شوند. شخصی که سگ شما را اسکن می کند ممکن است تسلیم شود و تصور کند هیچ تراشه ای وجود ندارد. همچنین احتمال وجود یک میکروچیپ بد وجود دارد که از کار می افتد یا از بدن سگ شما خارج می شود.
خطای انسانی

برخی از تزریقات ریزتراشه به اشتباه انجام می شود و باعث آسیب جدی و حتی مرگ در برخی موارد می شود. بعلاوه ، افرادی که سگ های گم شده را اسکن می کنند باید بدانند چگونه به طور صحیح و دقیق حیوان خانگی را برای یافتن ریزتراشه اسکن کنند … مخصوصاً آنکه ممکن است از محل تزریق خارج شده باشد.
اسکنرهای غیر جهانی

یک اسکنر جهانی باید هر سه فرکانس میکروچیپ مورد استفاده را انتخاب کند: 125 کیلوهرتز ، 128 کیلوهرتز و 134.2 کیلوهرتز. اما برخی از پناهگاه ها و دامپزشکان تصور می کنند که اگر اسکنر آنها سه مارک مختلف میکروچیپ را انتخاب کند ، جهانی است. و این چنین نیست. بسیاری از سازمانها ناخودآگاه از اسکنرهای غیر جهانی استفاده می کنند و این بدان معناست که آنها تراشه های خود را از دست داده اند و نمی توانند حیوانات خانگی از دست رفته خود را با خانواده های خود متحد کنند.
خطای اسکنر

همه اسکنرها جهانی نیستند و برخی از آنها در خواندن طیف گسترده ای از ریزتراشه ها بهتر از بقیه هستند. این بدان معناست که حیوان خانگی شما می تواند گم شود ، پیدا شود ، اسکن شود ، اما اگر اسکنر “خالی” شود ، اوتانیزه می شود.
ریزتراشه ها سگ گم شده شما را پیدا نمی کنند

ریزتراشه ها منتقل نمی شوند ، بنابراین اگر سگ خود را دزدیده یا در طبیعت گم شده است ، نمی توانید او را ردیابی کنید. ریزتراشه تنها در صورتی مفید خواهد بود که سگ شما پیدا شود و به دامپزشک یا پناهگاه محلی تبدیل شود.

و یک دلیل دیگر وجود دارد که سگ خود را ریز تراشه نکنید: خطرات سلامتی.

خطرات ریزتراشه برای سگ ها

بله ، خطرات وجود دارد. موارد زیادی از تومورها و مطالعات متعددی وجود دارد که آنها را مستند کرده است. تحقیقات جمع آوری شده از 1996 تا 2006 نشان می دهد که 8 تا 10 درصد از حیوانات ریز تراشه دچار تومورهای بدخیم در ناحیه کاشت شده اند.

یک سند 11 مطالعه منتشر شده بین 1990 تا 2006 را مرور کرد. 3 مطالعه بسیار کوچک یا خیلی کوتاه بودند تا مفید واقع شوند. 8 مطالعه دیگر نشان داد که از 1 تا 10 درصد موش ها و موش ها تومورهایی ایجاد کرده اند که به نظر می رسد ناشی از ریزتراشه ها هستند.
تولید کنندگان ریسک را انکار می کنند

دامپزشکان و تولید کنندگان ریزتراشه ایده خطر قابل توجهی از تومورها در محل ریزتراشه را کم اهمیت جلوه می دهند. آنها می گویند واکنش های جانبی نادر است. اما مشکل این است که هیچ الزامی برای گزارش واکنش های جانبی وجود ندارد.

غول داروسازی Merial می گوید مطالعات علمی نشان می دهد که ایمپلنت های میکروچیپ کاملاً بدون درد هستند و توسط حیوان به خوبی تحمل می شوند. و هیچ خطری برای خارش ، واکنش های آلرژیک یا آبسه وجود ندارد.

اما مطمئناً شواهد حدیثی درباره حیواناتی وجود دارد که در محل تزریق سرطان (گاهی کشنده) ایجاد کرده اند. هنگامی که تومورها برداشته می شوند ، تراشه هایی که در برخی از تومورها جاسازی شده بودند پیدا می شوند. حیوانات در نتیجه ریزتراشه ها آسیب عصبی را تجربه کرده اند. حیوانات نیز به دلیل عمل کاشت میکروچیپ جان خود را از دست داده اند. یک ریزتراشه در ساقه مغز بچه گربه ای کشف شد که بلافاصله مرد. یک جوان شیواوا چند ساعت پس از تراشه شدن دچار خونریزی شدید در محل تزریق شد.

جایگزینی برای ریزتراشه برای سگ

سریع ترین راه برای یافتن سگ شما اغلب ساده ترین است.
برچسب شناسایی

از یقه و برچسب حاوی اطلاعات واضح و به روز شده ، از جمله شماره تلفن استفاده کنید. در لحظاتی ، شخصی می تواند تلفن همراه خود را بیرون آورده و مستقیماً با شما تماس بگیرد و به شما بگوید که سگ شما را دارد. من این تماس را برقرار کردم – و تماس را دریافت کردم – و تجمع مجدد با سگ شما کمتر از 5 دقیقه طول می کشد.

مطمئناً یک برچسب هنوز هم می تواند برداشته شود یا آسیب ببیند. بنابراین همیشه سگ خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید یقه و برچسب او سالم است. برخی از شرکت ها در حال حاضر برچسب هایی با کد QR قابل اسکن ارائه می دهند. وقتی شخصی سگ شما را پیدا می کند ، کد را اسکن می کند و تمام اطلاعات او را دریافت می کند.

حتی اگر یک برچسب از بین برود ، میکرو چیپ ها نیز 100 نیستند. بنابراین اگر سگی دارید که برچسب ها سخت است ، چند برچسب اضافی دریافت نکنید؟ اگر یقه ای می پوشد می توانید یقه او را و همچنین بند او را وصل کنید. به این ترتیب اگر بتواند یقه خود را روی بوته ای از دست بدهد ، پشتیبان خواهد داشت.
خال کوبی

خالکوبی در گذشته استانداردی برای شناسایی سگ شما بود. این شامل خالکوبی یک کد منحصر به فرد یا شماره تلفن شما بر روی گوش داخلی سگ ، شکم او یا پای داخلی یک حیوان خانگی بزرگ شده است. تراشیدن ناحیه و اعمال خالکوبی مدتی طول می کشد ، بنابراین سگ باید بی حرکت باشد … این بدان معناست که معمولاً از بیهوشی آرام بخش و موضعی استفاده می شود.

خالکوبی یک هویت دائمی است که نمی توان آن را حذف یا از دست داد. اما کسی باید بداند که باید به دنبال آن باشد – و با سگ خود راحت باشد تا به دنبال آن برود. می توانید از شماره تلفن یا شماره شناسه جداگانه خود استفاده کرده و سپس آن را در AKC Reunite یا National Dog Registry ثبت نام کنید.
ردیاب جی پی اس

ردیاب GPS به یقه سگ شما متصل می شود. تا زمانی که متصل است ، محدودیتی برای محدوده آن وجود ندارد. اگر سگ شما چند کیلومتر فاصله دارد یا چند هزار نفر ، می توانید او را از طریق برنامه ای در تلفن هوشمند خود ردیابی کنید. این بدان معناست که برای یافتن او نیازی به اتکا به کمک غریبه ها ندارید. آنها همچنین ضد آب هستند اگر سگ شما برای شنا برود یا در یک بلای طبیعی از شما جدا شود. عمر باتری چند روز طول می کشد و برخی از نسخه های تقویت شده چندین هفته طول می کشد.

ردیاب GPS اطلاعات موقعیت مکانی را در محل سگ شما ارائه می دهد.

بسته به ویژگی ها ، هزینه ها بین 50 تا 250 دلار متغیر است. هزینه آنها بیشتر از میکروچیپ است اما ویژگی های بیشتری را ارائه می دهد که فراتر از نیازهای از دست رفته و پیدا شده است.

مشکل این است که ردیاب های GPS به سیگنال تلفن همراه نیاز دارند و اگر سگ در داخل خانه باشد ممکن است تداخلی ایجاد شود. علاوه بر این ، یک سیگنال الکترومغناطیسی از خود ساطع می کند که سگ شما تا زمانی که ردیاب می پوشد با آن در تماس است. اکثر دامپزشکان جامع موافقند که EMF سگ شما را مستعد بیماریهای مزمن می کند و ردیاب GPS به معنای قرار گرفتن در معرض دائمی است. با این وجود ، اگر سگ شما هنرمند فرار باشد ، ممکن است تصمیم بگیرید که این خطر را انجام دهید. اگر چنین می کنید ، حداقل شب هنگام که سگ شما (امیدوارم) در اتاق خواب شما امن باشد ، آن را بردارید!
ردیاب بلوتوث

این نوع ردیاب می تواند سگ شما را در فاصله 10 متری محل سکونت شما با استفاده از برنامه ای در تلفن شما ردیابی کند. این کار می کند اگر سگ شما به جنگل فراتر از پارک یا حیاط پشتی وارد شود ، اما فراتر از آن محدود است. تداخل و سر و صدا معمولاً مسئله ای نیست. هزینه آن کمتر از GPS است اما هنوز خطر قرار گرفتن در معرض EMF وجود دارد.
پیگیری منابع Crowd

این ردیاب است که از فرستنده بلوتوث برد بلند استفاده می کند. با نصب برنامه برنامه ، سیگنالی را که توسط هر تلفن هوشمند تشخیص داده می شود منتقل می کند. هنگامی که سگ شما گم شده است و به جامعه هشدار می دهد ، می توانید هشدار را به برنامه ارسال کنید. سپس هنگامی که سگ شما در محدوده کاربری است که هشدار دریافت می کند ، اعلانی دریافت می کنید. این بستگی به ایجاد یک شبکه کاربری قابل توجه دارد. اما در مناطق کوچکتر ، می تواند اطلاعات شما را با رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارد. باتری می تواند تا یک سال دوام بیاورد.دوربین سیم کارت خور

اطمینان حاصل کنید که سگ شما یقه ای با برچسب ID به روز و ایمن دارد. هرگونه شناسایی مبتنی بر فناوری دیگر به عهده خود شماست. اما در نهایت ، برچسب شناسایی حیوان خانگی ساده ترین و سریع ترین راه برای کسی است که شما را بیابد و سگ شما را به جایی که متعلق است بازگرداند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: