مشخصه بهترین جی پی اس کوهنوردی

قیمت بهترین جی پی اس کوهنوردی

مشخصه بهترین جی پی اس کوهنوردی

بهترین جی پی اس کوهنوردی : فناوری GPS که زمانی انقلابی بود، اکنون در همه چیز از پهپاد گرفته تا قلاده سگ وجود دارد. با این وجود، یک گیرنده جی‌پی‌اس دستی یک ابزار ارزشمند در فضای باز برای کوهنوردان و سایر کاوش‌گران منطقه است. یک GPS می تواند اطلاعات حیاتی در مورد جایی که هستید، جایی که بوده اید و کجا می خواهید بروید به شما بدهد.بهترین جی پی اس کوهنوردی

این مقاله انتخاب و استفاده از واحدهای دستی برای فضای باز را مورد بحث قرار می دهد. واحدهای GPS برای ناوبری وسایل نقلیه و ردیابی تناسب اندام در اینجا پوشش داده نمی شوند، همچنین پیام رسان های ماهواره ای مجهز به GPS که ویژگی های ناوبری را ارائه می دهند، پوشش داده نمی شوند.

لینک های مفید :

این مقاله برنامه ها و نقشه های تلفن را پوشش نمی دهد. نوآوری در فناوری تلفن به سرعت در حال تقلید از GPS سنتی دستی است. با این حال، یک واحد اختصاصی GPS در فضای باز دارای مزایای کلیدی است:بهترین جی پی اس کوهنوردی

 • بسیار ناهموارتر و مقاوم در برابر آب
 • باتری های میدانی قابل تعویض
 • دریافت برتر ماهواره ای در مکان های دور
 • ویژگی های قوی به طور خاص برای استفاده در فضای باز توسعه یافته است

خرید جی پی اس آسان شد دوربین سیم کارت خور

قیمت بهترین جی پی اس کوهنوردی (2)

اگر لیست کامل مشخصات و ویژگی‌های GPS را کمی دلهره‌آور می‌دانید، می‌توانید تصمیم خود را با در نظر گرفتن سه حوزه کلیدی ساده کنید:

 • اندازه واحد در مقابل اندازه صفحه نمایش. با افزایش اندازه صفحه نمایش، اندازه و وزن یک دستگاه نیز افزایش می یابد. تصمیم گیری در مورد جایی که در طیف کم وزن تا صفحه نمایش بزرگ قرار دارید اولین قدم خوبی است.فروش ردیاب خودرو
 • اولویت رابط: اگر نمی توانید تصور کنید که صفحه نمایش لمسی ندارید، انتخاب های شما بیشتر محدود می شود. برای فعالیت های زمستانی واحدی را در نظر بگیرید که فقط با دکمه ها کنترل می شود زیرا هنگام پوشیدن دستکش استفاده از آن آسان تر است.
 • ویژگی‌های پیشرفته: واحدهای گران‌تر دارای ویژگی‌هایی مانند فشارسنج، قطب‌نمای الکترونیکی و انتقال بی‌سیم هستند. اگر این قابلیت ها برای شما مهم هستند، انتخاب های نهایی شما را نیز محدود می کند.بهترین جی پی اس کوهنوردی

ویژگی های پیشرفته GPS

جی پی اس کوهنوردی

همه مدل‌های جی پی اس های کوهنوردی ردیابی اولیه را انجام می‌دهند. آنچه شما انتخاب می کنید و می پردازید تا حد زیادی به این بستگی دارد که یک واحد کدام و چند ویژگی زیر دارد:بهترین جی پی اس کوهنوردی

فشارسنج/ارتفاع سنج: در حالی که همه گیرنده های GPS می توانند بر اساس داده های ماهواره ای ارتفاع را به شما بگویند، واحدی با ویژگی فشارسنج/ارتفاع سنج با در نظر گرفتن داده های بارومتریک، خوانش ارتفاع دقیق تری را ارائه می دهد. این ویژگی همچنین به شما امکان می دهد روند آب و هوا را اندازه گیری کنید.

قطب نما الکترونیکی: همه گیرنده های GPS می توانند به شما بگویند که در حال حرکت به چه سمتی می روید. با این حال، اگر واحدی با قطب‌نمای الکترونیکی دریافت کنید، به شما می‌گوید در حالت ایستاده به چه سمتی می‌روید. این یک راحتی بزرگ است زیرا به شما امکان می دهد در هر ایستگاه استراحت خود را جهت گیری کنید و مسیر خود را برنامه ریزی کنید.

انتقال بی سیم داده: این به GPS شما امکان می دهد با واحدهای GPS سازگار (هم مارک) ارتباط برقرار کند. این یک راه سریع و آسان برای به اشتراک گذاری داده هایی مانند مسیرها، ایستگاه های بین راه و مسیرها با دیگران ارائه می دهد.

نقشه های از پیش بارگذاری شده: همه واحدهای GPS با یک نقشه پایه ساده ارائه می شوند. برخی از واحدها همچنین دارای نقشه های توپو کامل هستند. بیشتر واحدها نقشه‌های توپو را که به‌طور جداگانه خریداری می‌شوند را نیز می‌پذیرند که دانلود شده یا بر روی CD یا کارت microSD ارائه می‌شوند. می‌توانید با اتصال به رایانه شخصی یا مک و سپس با استفاده از برنامه‌ای که سازنده واحد GPS شما ارائه می‌کند، همه نقشه‌های خود را مدیریت کرده و سفرها را برنامه‌ریزی کنید.

نقشه‌ها و نرم‌افزارهای شخص ثالث: از آنجایی که نقشه‌های سازندگان جی‌پی‌اس می‌توانند گران باشند، می‌توانید به صورت آنلاین جستجو کنید و مجموعه‌ای از سایت‌هایی که همیشه در حال تغییر هستند را پیدا کنید که دارای نقشه‌های ارزان (یا رایگان) هستند. اگر اهل فن آوری نیستید یا محصولات تضمین شده را ترجیح می دهید، نقشه ها و نرم افزارهای سازنده GPS خود را دنبال کنید. مجموعه ای از نرم افزارهای نقشه برداری REI را خریداری کنید.

مجموع حافظه و نقطه بین راه: هرچه بیشتر داشته باشید، اطلاعات نقشه و ناوبری بیشتری را می توانید ذخیره کنید. علاوه بر این، اکثر واحدها به شما امکان می دهند حافظه خود را معمولاً از طریق کارت microSD افزایش دهید.

تقریباً هر واحدی که دریافت می‌کنید حافظه داخلی (و ظرفیت نقطه بین راه) کافی برای ذخیره نقشه‌های دقیق و داده‌های موقعیت مکانی کلیدی برای یک سفر دارد، مگر اینکه در حال پیاده‌روی باشید. و حذف نقشه‌ها و ایستگاه‌های بین‌المللی غیرضروری در حین آزاد کردن حافظه برای یک سفر دیگر یا بخش دیگری از راهپیمایی آسان است.

ویژگی های geocaching: بسیاری از واحدها دارای عملکردهای geocaching هستند که امکان geocaching بدون کاغذ و مدیریت کش های پیدا شده شما را فراهم می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فعالیت، Geocaching: How to Get Started را بخوانید.

(توجه: برای امتحان geocaching نیازی به خرید یک گیرنده GPS ندارید؛ برنامه های تلفن برای این کار به خوبی کار می کنند. اگر قبلاً یک geocacher هستید و یک واحد GPS برای ناوبری در کشور می خواهید، ویژگی های geocaching مفید هستند.)

دوربین دیجیتال: با ارائه کیفیت قابل مقایسه با یک دوربین تلفن معمولی، همچنین می‌تواند عکس‌ها را برچسب‌گذاری جغرافیایی کند تا بتوانید ببینید هر عکس را در کجای نقشه گرفته‌اید.

قابلیت پیام رسان ماهواره ای: به شما امکان می دهد در مواقع اضطراری تماس برای کمک برقرار کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، مبانی پیام رسان ماهواره را بخوانید.

استفاده از GPS شما دوربین مداربسته وای فای

فروش بهترین جی پی اس کوهنوردی

حتی یک دستگاه جی پی اس ساده نیز طیف وسیعی از تنظیمات و ویژگی ها را دارد. از آنجایی که عملکرد هر واحد متفاوت است، این مقاله جزئیات گام به گام ارائه نمی دهد. کتابچه راهنمای مالک را بخوانید تا با آن آشنا شوید. سپس در محله یا پارک تمرین کنید تا زمانی که از نحوه عملکرد همه چیز راحت باشید.

اگرچه مراحل متفاوت است، همه گیرنده های GPS عملکردهای اساسی زیر را انجام می دهند:

موقعیت نمایش: یک GPS با نمایش مختصات خود به شما می گوید کجا هستید. همچنین موقعیت شما را بر روی نقشه پایه یا نقشه توپو نشان می دهد.
ضبط آهنگ ها: هنگامی که ردیابی روشن است، یک GPS به طور خودکار خرده های نان دیجیتالی را در فواصل زمانی معین قرار می دهد. بعداً از آنها برای بازیابی مراحل خود یا ارزیابی مسیری که طی کرده اید استفاده می کنید.
پیمایش نقطه به نقطه: یک GPS شما را با دادن جهت و فاصله تا یک مکان یا «ایستگاه» هدایت می‌کند. می توانید با وارد کردن مختصات آنها در خانه، نقاط بین راه را از قبل علامت گذاری کنید. در این زمینه، می‌توانید از واحد بخواهید که نقطه‌ای را در مکانی که می‌خواهید به آن بازگردید، علامت بزنید، مانند مسیر یا محل کمپینگ. یک واحد GPS یاتاقان و مسافت را “هنگامی که کلاغ پرواز می کند” تا یک ایستگاه بین راهی را فراهم می کند. از آنجایی که مسیرها از یک خط مستقیم پیروی نمی کنند، با پیاده روی، بلبرینگ تغییر می کند. با نزدیک شدن به هدف، مسافت سفر نیز تغییر می کند (کاهش می یابد، مگر اینکه مسیر اشتباهی را طی کنید).
نمایش داده‌های سفر: این تابع کیلومترشمار به شما آمار تجمعی را می‌گوید، مانند اینکه چقدر راه رفته‌اید و چقدر بالا رفته‌اید.

GPS و رایانه شما: واحدهای GPS دارای یک برنامه نرم افزاری قدرتمند هستند که به شما امکان می دهد نقشه ها را مدیریت کنید، مسیرها را برنامه ریزی کنید، سفرها را تجزیه و تحلیل کنید و موارد دیگر. برای یادگیری آن و تمرین با استفاده از تمام قابلیت های آن زمان صرف کنید.

تنظیم GPS شما

انواع بهترین جی پی اس کوهنوردی

تنظیمات قبل از سفر

برای اینکه بتوانید عملکردهای واحد خود را سفارشی کنید، منوی تنظیمات گزینه های زیادی را ارائه می دهد. شما می توانید بدون نگرانی در مورد اکثر این موارد، ناوبری اولیه را شروع کنید. منوی قالب موقعیت، که شامل هر دو فرمت موقعیت و داده نقشه است، یکی از مواردی است که باید تنظیم کنید:

فرمت موقعیت (مختصات): GPS شما می تواند مختصات را در ده ها سیستم نمایش دهد. در هر زمانی می توانید این تنظیم را به هر سیستمی که بیشتر با آن راحت هستید تغییر دهید. با این حال، هنگام علامت گذاری نقاط بین راهی، باید همان سیستمی را انتخاب کنید که کتاب، نقشه یا سایر منابع اطلاعات مکان خود را انتخاب کنید. (هر زمان که این تنظیمات را تغییر دهید، GPS به طور یکپارچه اطلاعات شما را برای مطابقت با تنظیمات فعلی تبدیل می کند.)

نقشه : این هم مبهم و هم مهم است. ایده اصلی این است که داده‌ای که در GPS خود تنظیم می‌کنید باید با داده نقشه توپوگرافی شما (که در افسانه یافت می‌شود) یا با هر راهنمای مسیر یا منبع دیگری از اطلاعات موقعیت مکانی که استفاده می‌کنید مطابقت داشته باشد. اگر اینطور نیست، مختصات موقعیت در GPS شما نقطه ای را در مکان اشتباه روی نقشه شما قرار می دهد. داده‌ها به مدل‌سازی جغرافیایی زمین در زمان تهیه نقشه مربوط می‌شود. توجه داشته باشید که این به طور خودکار همان اطلاعات را برای تنظیمات مربوطه، “Map Spheroid” پر می کند که خوب است.بهترین جی پی اس کوهنوردی

قفل کردن بر روی ماهواره ها فروش دوربین مداربسته

“GPS” مخفف “Global Positioning System” است، یک شبکه جهانی از ماهواره ها که سیگنال هایی را که یک واحد GPS دریافت می کند پخش می کند. از آنجایی که اکثر گیرنده‌های GPS امروزی می‌توانند سیگنال‌هایی را از بیش از یک سیستم ماهواره دریافت کنند، نسبت به پیشینیان خود بسیار مطمئن‌تر عمل می‌کنند، به خصوص در شرایطی مانند داشتن یک تاج درخت سنگین در بالای سر.

برای تسهیل کالیبراسیون اولیه ماهواره، به سادگی به بیرون بروید، GPS خود را روشن کنید و اجازه دهید شروع به جستجو کند. دریافت ماهواره پس از راه اندازی چند دقیقه طول می کشد. پس از آن، هنگام سفر به راحتی ماهواره ها را تعیین می کند.

وقتی دستگاه را خاموش می کنید، ماهواره های بالای سر به حرکت خود ادامه می دهند. بنابراین واحد شما همیشه به چند دقیقه نیاز دارد تا هر بار که مجدداً روشن شود، ماهواره‌ها را دریافت کند. اگر برای مدت طولانی خاموش باشد یا قبل از روشن کردن مجدد، مسافت زیادی را طی کنید، چند دقیقه بیشتر طول می‌کشد.

اگر در زیر پوشش درختان متراکم یا در یک شکاف دره قرار دارید، سیگنال‌ها مسدود می‌شوند. هنگامی که به نقطه ای رسیدید که آسمان بالای سرتان مسدود نیست، چند دقیقه طول می کشد تا مجدداً با ماهواره ها کالیبراسیون کنید. توجه داشته باشید که سیگنال های GPS با پوشش ابر مختل نمی شوند، حتی اگر ابرها دید شما را از خورشید و ماه مسدود کنند.

هنگامی که در حال پیاده روی هستید، سیگنال های ماهواره را با قرار دادن GPS خود در اعماق یک جیب بزرگ یا در پایین بسته خود مسدود نکنید. حمل دستگاه در دست یا یک جیب بند به خوبی کار خواهد کرد.

توجه: واحدهای GPS می توانند قدرت سیگنال (دقت) را به روش های مختلف، از جمله صفحه دقیق ماهواره، مجموعه ای از میله ها یا یک فوت مشخصات دقت نمایش دهند. اگر GPS شما به شما امکان می دهد فیلدهای قطب نما، رایانه سفر و صفحات نقشه را سفارشی کنید، باید یک میدان قدرت سیگنال اضافه کنید. توجه به آن به شما کمک می‌کند تصمیم بگیرید که در صورت نیاز به ناوبری دقیق چقدر به GPS اعتماد کنید.

روال راه اندازی قیمت ردیاب خودرو

هر بار که در مسیری قرار می گیرید، مراحلی را ایجاد کنید که باید دنبال کنید. روال با ویژگی های واحد GPS شما متفاوت است، اما باید شامل بسیاری از موارد زیر باشد:

 • دریافت ماهواره دوربین کوچک مخفی
 • بازنشانی داده های سفر
 • پاک کردن گزارش مسیر
 • یک نقطه راه را در مسیر راه تعیین کنید
 • قطب نما را کالیبره کنید
 • بارومتر/ارتفاع سنج را کالیبره کنید

دستورالعمل های کالیبراسیون برای قطب نما و فشارسنج/ارتفاع سنج معمولاً در خود دستگاه یافت می شود.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: