چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟

چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟

چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟

چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟ آیا مشکوک هستید که یک دستگاه ردیاب مخفی  و دوربین کوچک مخفی در ماشین شما نصب شده است؟ در اینجا 5 روش ساده و تضمین شده برای تشخیص جی پی اس خودرو و دستگاه شنود صدا در ماشین شما که به صورت مخفی نصب شده توضیح داده ایم. ردیاب‌های مخفی خودرو، دستگاه‌های کوچکی هستند که به سیستم موقعیت‌یابی جهانی (GPS) برای پیگیری موقعیت مکانی خودرو یا کامیون در زمان واقعی متکی هستند.چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟

اگرچه همه دستگاه‌های GPS برای مخفی بودن طراحی نشده‌اند، اما بسیاری از آنها اندازه کوچکی دارند و حتی می‌توانند به چشم غیرقابل توجهی نادیده گرفته شوند. در واقع، بسیاری از این وسایل کوچکتر از یک ریموت خودرو هستند،تقریباً مانند تمام اختراعات فناوری، دستگاه های ردیابی GPS را می توان برای خوب و بد استفاده کرد.

چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟

بدانید به دنبال چه هستید

اگر مشکوک هستید که شخصی با GPS یا دستگاه ردیاب خودرو کوچک حرکات شما را زیر نظر دارد، سه راه برای یافتن دستگاه در صورت استفاده وجود دارد.چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟

بیشتر دستگاه‌های ردیاب برای اهداف ردیابی قانونی در نظر گرفته شده‌اند و برای پنهان کردن در نظر گرفته نشده‌اند. مواردی که به طور خاص برای مخفی سازی ساخته شده اند معمولاً در قسمت بیرونی خودرو قرار می گیرند و برای یافتن آنها نیاز به بررسی کامل دارند.

دستگاه‌های ردیاب بسته به سازنده و هدفشان متفاوت به نظر می‌رسند، اما برخی دستورالعمل‌های کلی می‌توانند به شما کمک کنند تا یکی از آنها را در وسیله نقلیه خود پیدا کنید. به طور معمول شبیه یک جعبه کوچک مغناطیسی است. ممکن است آنتن یا چراغ روی آن داشته باشد یا نداشته باشد. کوچک خواهد بود، معمولاً سه تا چهار اینچ طول، دو اینچ عرض و یک اینچ یا بیشتر ضخامت دارد.چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟

یک چراغ قوه برای نگاه کردن به فضاهای تاریک در ماشین خود نیاز خواهید داشت. همچنین ممکن است بخواهید ی یک آینه تلسکوپی خریداری کنید.چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟

پیوند پیشنهادی :لیست قیمت ردیاب خودرو 

ماشینتان را برسی کنید.

مرحله 1: نمای بیرونی خودرو را بررسی کنید

می‌خواهید تمام مکان‌هایی را که می‌توان جی پی اس را پنهان کرد، بررسی کنید. یک دستگاه ردیاب خودرو کوچک که در قسمت بیرونی وسیله نقلیه شما قرار می گیرد باید ضد آب باشد.

 • با استفاده از چراغ قوه، هر دو چرخ جلو و عقب را بررسی کنید. از دست خود برای احساس در مناطقی استفاده کنید که به راحتی قابل مشاهده نیستند. اگر یک ردیاب در گلگیر قرار دارد، آهنربای آن باید به یک قسمت فلزی متصل شود، بنابراین به پشت درپوش‌های پلاستیکی نگاه کنید که نیازی به برداشتن ندارند.
 • به زیر خودرو نگاه کنید. از یک آینه روی یک میله قابل افزایش استفاده کنید تا به زیر خودرو خود نگاه کنید.اگر یک ردیاب متصل باشد، احتمالاً به همان اندازه کثیف خواهد بود و نیاز به یک چشم فهیم برای تشخیص دارد.چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟

 

پیوند پیشنهادی : انواع دوربین خودرو کوچک بیسیم

چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟

 • به پشت ضربه گیرهای خود نگاه کنید. در حالی که بیشتر ضربه گیرها فضاهای زیادی برای پنهان کردن ردیاب ندارند، اگر اتاقی در آن پیدا شود، مکان ایده آلی است.چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟
 • زیر کاپوت را بررسی کنید. کاپوت ماشین را بلند کنید و به دنبال دستگاه ردیاب بگردید که به پشت رادیاتور یا در میان باتری، مجرای هوا و سایر اجزا پنهان شده است. توجه: بعید است که ردیاب زیر کاپوت باشد زیرا در معرض دماهایی قرار می گیرد که می تواند به اجزای الکتریکی ظریف آن آسیب برساند.
 • نکته: ردیاب خودرو باید در دسترس طرفی باشد که آن را نصب کرده است، بنابراین معمولاً در مکانی است که می‌توان آن را خیلی سریع و نامحسوس برداشت. بهترین تلاش شما برای مکان های نزدیک به لبه وسیله نقلیه شما است.

مرحله 2: داخل کابین خودرو را برسی کنید.

برخی از جی پی اس های خودرو ساده هستند و مستقیماً به درگاه داده زیر سمت راننده داشبورد متصل می‌شوند. جعبه سیاه کوچکی که به پورت داده وصل شده است را بررسی کنید. در صورت وجود، به راحتی می توان آن را جدا کرد.

پیوند پیشنهادی : لیست قیمت ردیاب خودرو ویگو

چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟

 • صندوق عقب – از جمله محفظه لاستیک زاپاس را بررسی کنید. می تواند زیر لاستیک زاپاس یا هر شکاف دیگری در فضای صندوق عقب قرار گیرد.
 • زیر همه صندلی ها را چک کنید. با استفاده از یک چراغ قوه، به دنبال هر چیزی که در جای خود نیست، مانند یک ماژول الکتریکی کوچک بدون سیم یا با چند سیم آویزان شل، بگردید. سطح زیرین هر دو صندلی جلو را با هم مقایسه کنید تا متوجه شوید که آیا چیزی غیرعادی است یا خیر. همچنین می‌توانید لبه روکش صندلی را برای وجود توده‌هایی که ممکن است دستگاه ردیاب را پنهان کند، بررسی کنید. زیر صندلی عقب را نیز بررسی کنید که آیا متحرک است یا خیر.چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟
 • قسمت زیرین داشبورد را بررسی کنید. بسته به مدل وسیله نقلیه خود، ممکن است مجبور نباشید پوشش زیر سمت راننده را بردارید. هنگامی که دسترسی پیدا کردید، به دنبال یک دستگاه متصل به مغناطیسی بگردید، اگرچه در اینجاست که در صورت وجود، به احتمال زیاد یک دستگاه سیمی پیدا خواهید کرد. ماژول‌های سیم‌کشی که به‌خوبی در دسته‌های خودرو پیچیده نشده‌اند را بررسی کنید. در سمت سرنشین، جعبه را معمولاً می توان برای جستجوی دستگاه های ردیاب داخل آن جدا کرد

 • نکته: در زیر داشبورد، سایر لوازم جانبی مانند راه‌انداز از راه دور یا ماژول‌های قفل برقی درب ممکن است به آن متصل شوند. قبل از برداشتن دستگاهی که گمان می‌کنید دستگاه ردیاب است، نام برند یا شماره مدل را بررسی کنید و در مورد آن به صورت آنلاین تحقیق کنید. ممکن است یک جزء باشد که نمی‌خواهید حذف کنید.چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟

مرحله 3: از یک فرکانس یاب و شنود یاب استفاده کنید

این وسیله در فیلم های جاسوسی معروف دیده می شود و در واقع وجود دارد! می توان آن را به صورت آنلاین یا در خرده فروشان لوازم نظارتی خریداری کرد. یک سوییپر الکترونیکی وجود یک انتقال فرکانس رادیویی یا یک انتقال سیگنال سلولی را بررسی می کند و وجود آن را به کاربر رفتگر الکترونیکی نشان می دهد.

دستگاه شنود یاب و دوربین یاب در اشکال و اندازه‌های مختلفی عرضه می‌شوند، از خودکاری که دستگاه را پنهان می‌کند تا یک دستگاه کوچک به اندازه نوار کاست. آنها طیف وسیعی از فرکانس‌های رادیویی را اسکن می‌کنند و سیگنال‌های نزدیک را با صدایی قابل شنیدن، نور چشمک زن یا لرزش به شما هشدار می‌دهند.

برای استفاده از دستگاه شنود یاب و دوربین یاب، آن را روشن کنید و به آرامی در اطراف وسیله نقلیه خود قدم بزنید. آن را در نزدیکی هر مکانی که مشکوک هستید دستگاه ردیاب قرار داده شده است و در همه مکان‌های ذکر شده در بالا قرار دهید. نور، لرزش یا سیگنال شنیداری روی باگ‌سویپر نشان می‌دهد که آیا فرکانس رادیویی در نزدیکی شما مخابره می‌شود یا خیر. این سیگنال با روشن کردن چراغ‌های بیشتر یا تغییر صدای آن نشان می‌دهد که چه زمانی نزدیک می‌شوید.چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟

 • نکته: از آنجایی که برخی از دستگاه‌های ردیاب فقط در حال حرکت عمل می‌کنند، از یکی از دوستانتان بخواهید هنگام جستجوی ردیاب‌ها، وسیله نقلیه شما را به اطراف برانند.چگونه بفهمیم ماشین جی پی اس دارد؟

 

مرحله 4: به دنبال متخصص حرفه ای بگردید

چندین متخصص صنعت که به طور منظم با الکترونیک کار می کنند می توانند در جستجوی یک دستگاه ردیاب خودرو در ماشین شما کمک کنند.مشاغلی که میتوانند به شما کمک کنند

 • نصب کننده سیستم هشدار
 • تکنسین های سیستم صوتی
 • مکانیک دارای مجوز متخصص در سیستم های الکتریکی
 • نصاب جی پی اس خودرو

متخصص ها می توانند دستگاه های ردیابی GPS را که ممکن است از دست داده باشید را شناسایی کنند. همچنین می‌توانید یک محقق خصوصی برای بررسی وسیله نقلیه خود استخدام کنید – آنها ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد نقاط پنهان بالقوه و ظاهر دستگاه داشته باشند.

مرحله 5: دستگاه ردیابی را جدا کنید

اگر یک دستگاه ردیاب GPS پنهان در وسیله نقلیه خود پیدا کردید، معمولاً جدا کردن آن آسان است. از آنجایی که بیشتر ردیاب‌ها با باتری کار می‌کنند، به ماشین شما متصل نمی‌شوند. اطمینان حاصل کنید که هیچ سیمی به دستگاه متصل نیست و به سادگی آن را جدا کنید. اگر در جای خود چسبانده شده یا بسته شده است، آن را با احتیاط شل کنید و مطمئن شوید که به سیم‌کشی یا اجزای خودرو آسیبی نرسانید. اگر مغناطیسی باشد، یک کشش ملایم آن را آزاد می کند.

انواع ردیاب خودرو سیمی و آهنربایی :

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: