چرا دوربین مداربسته ضبط نمی کند ؟

چرا دوربین مداربسته ضبط نمی کند ؟

چرا دوربین مداربسته ضبط نمی کند ؟ ضبط نکردن اطلاعات بر روی دستگاه dvr دلایلی مختلفی میتواند مربوط باشد.در این مقاله به صورت کامل دلیل ضبط نکردن دوربین مداربسته و سایر مشکلاتی که بعد از نصب دوربین مداربسته معمولا اتفاق می افتد که باعث عدم ضبط اطلاعات و روشن نشدن دوربین میشود را توضیح خواهیم داد.چرا دوربین مداربسته ضبط نمی کند 

لینک های مفید :

6 دلیل مهم که باعث عدم ضبط تصاویر دوربین مداربسته میشود 

1. کابل رابط قطع شده است

داده های خروجی (ضبط) از دوربین مداربسته به صورت سیگنال های آنالوگ باعث می شود که دوربین مدار بسته برای توزیع داده ها به مانیتور به کابلی به نام کابل کواکسیال نیاز داشته باشد.

مشکلی در اتصال کابل دوربین مداربسته به مانیتور وجود دارد که باعث می شود تصویر روی مانیتور ظاهر نشود. بنابراین گفته می شود دوربین مدار بسته قادر به ضبط تصاویر نیست.

راه حل چنین مشکلاتی ردیابی مسیر کابل از بالادست به پایین دست است. اگر علت قطع شدن کابل نیازی به تعویض کابل جدید نداشته باشد، کاربر می تواند به سادگی آن را متصل کند.

2. منبع تغذیه یا آداپتور خاموش است

هر تجهیزات الکترونیکی با یک آداپتور یا منبع تغذیه به عنوان آداپتور ولتاژ منبع برق PLN با ولتاژ مورد نیاز دستگاه الکترونیکی همراه خواهد بود. این موضوع در مورد دوربین مدار بسته نیز صدق می کند.چرا دوربین مداربسته ضبط نمی کند 

خاموش شدن آداپتور دوربین مداربسته باعث می شود برق به دوربین مداربسته نرسد، بنابراین دوربین مدار بسته خاموش می شود (ضبط نمی شود).

راه حل مشکلاتی از این دست این است که با Avometer بررسی کنید که آیا برق در سمت خروجی منبع تغذیه وجود دارد یا خیر.

اگر برق نباشد، می توان مطمئن شد که منبع تغذیه آسیب دیده است. کاربران می توانند تغییراتی در منبع تغذیه ایجاد کنند. این بخش (منبع تغذیه) در جعبه کنترل قرار دارد.

3. آسیب دیدن دوربین 

بخش مهم در تجهیزات امنیتی دوربین مداربسته است. اگر این بخش آسیب دیده باشد، هیچ تصویری روی مانیتور نمایش داده نمی شود. راه حل چنین مشکلاتی این است که دوربین را نزد متخصص خدمات دوربین مداربسته ببرید.چرا دوربین مداربسته ضبط نمی کند 

اگر بتواند آن را با سطح اطمینان بالای 50 درصد تعمیر کرد، به خوبی کار می کند، توصیه می کنیم از دوربینی که تعمیر شده است استفاده کنید. با این حال، اگر سطح اطمینان کمتر از 50٪ باشد، کاربر می تواند آن را با یک دوربین جدید جایگزین کند.

4. آسیب دیدن کابل تغذیه دوربین 

در صورتی که کابل برق دوربین آسیب ببیند دوربین غیرفعال میشود و به هیچ عنوان تصویری بر روی مانیتور نمایش داده نمیشود.برای اینکه اطمینان پیدا کنید که برق دوربین قطع است و کابل تصویر هیچ مشکلی ندارد میتوانید از آدابتور دوربین دیگر و یا سیم سیار جهت برق دهی به دوربین استفاده کنید تا از ایراد داشتن کابل برق دوربین اطمینان حاصل کنید.چرا دوربین مداربسته ضبط نمی کند 

5. DVR خراب

ضبط کننده ویدئوی دیجیتال (DVR) دستگاهی برای تبدیل سیگنال های آنالوگ به سیگنال دیجیتال است. داده های تولید شده از دوربین به صورت سیگنال آنالوگ است، به طوری که می توان آن را در دستگاه های ذخیره سازی مانند هارد، کارت حافظه، فلش USB و سایر دستگاه های ذخیره سازی ذخیره کرد، ابتدا باید به سیگنال دیجیتال تبدیل شود.چرا دوربین مداربسته ضبط نمی کند 

با DVR، تصویر گرفته شده توسط دوربین به شکل سیگنال آنالوگ سپس به سیگنال دیجیتالی تبدیل می شود که می تواند در دستگاه ذخیره سازی ذخیره شود. وجود آسیب به دستگاه DVR باعث می شود تصاویر گرفته شده توسط دوربین ضبط و روی مانیتور نمایش داده نشوند.

بهترین راه برای حل چنین مشکلاتی این است که یک متخصص خدمات دوربین مداربسته را بیاورید. قیمت بالای دستگاه های DVR باعث می شود که برخی از کاربران به جای خرید دستگاه جدید، تعمیر را ترجیح دهند.چرا دوربین مداربسته ضبط نمی کند

پس از تعمیر و قابل استفاده، می توان آن را مستقیما دوباره استفاده کرد. با این حال، اگر به شدت آسیب دیده باشد، تنها راه حل این است که DVR قدیمی را با یک دستگاه جدید جایگزین کنید.

6. آسیب هارد دیسک

هارد دیسک یک دستگاه ذخیره سازی است که در دستگاه DVR قرار دارد. تصویر ضبط شده با توجه به زمان مشخص شده در هارد دیسک ذخیره می شود.

اگر هارد دیسک آسیب ببیند، تصویر همچنان روی مانیتور نمایش داده می شود، اما به دلیل در دسترس نبودن اطلاعات روی هارد دیسک، قابل پخش نیست.

برای حل چنین مشکلاتی، بهتر است هارد دیسک را تعویض کنید. هارد دیسک‌ها ابزارهای ذخیره‌سازی هستند که در معرض آسیب هستند، به خصوص در هنگام برخورد.

هزینه های ترمیم هارد دیسک نیز بسیار گران است. بنابراین بهترین راه تعویض آن است.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: