اندروید باکس یا اندروید تی وی کدام بهتر است ؟

اندروید باکس یا اندروید تی وی

اندروید باکس یا اندروید تی وی کدام بهتر است ؟

اندروید باکس یا اندروید تی وی کدام بهتر است؟ اگر در تماشای تلویزیون از طریق دستگاه اندرویدی هستید، مهم است که تفاوت بین اندروید باکس یا اندروید تی وی را درک کنید.ببینید، همه تی وی باکس های مجهز به اندروید با هم برابر نیستند. در حالی که برخی روی پلتفرمی اجرا می شوند که برای تلویزیون بهینه شده است، برخی دیگر اینطور نیستند.این ممکن است در ابتدا تفاوت زیادی به نظر نرسد، اما اینطور است.

لینک مرتبط : لیست قیمت اندروید باکس

Android TV چیست؟
Android TV یک محصول واقعی است. این یک محصول گوگل است. گوگل برای اولین بار Android TV را در سال 2014 راه اندازی کرد و از آن زمان تاکنون توسط بسیاری از شرکت ها برای ارائه مستقیم دستگاه های سخت افزاری به عموم استفاده شده است.

به عنوان مثال، نه تنها می‌توانید پخش‌کننده‌های مجهز به Android TV، بلکه تلویزیون‌هایی با Android TV داخلی را نیز خریداری کنید. حتی اخیراً، Android TV به دسته بندی محصولات جدید مانند نوارهای صوتی گسترش یافته است. بله، اکنون می توانید یک نوار صوتی با دستگاه پخش داخلی داخلی خریداری کنید.اندروید باکس یا اندروید تی وی

به زبان ساده، Android TV نسخه ای از اندروید است که توسط گوگل منتشر شده است که به طور خاص برای کار بر روی تلویزیون طراحی شده است. برای تلویزیون اندروید است و دستگاه‌هایی که نشان رسمی «Android TV» را دارند، دستگاه‌های دارای گواهی Google هستند.

Android TV رسمی همچنین دارای ویژگی های فراوانی است که ممکن است در جای دیگری از آنها استفاده نکنید. اینها شامل صفحه اصلی اختصاصی Android TV، دستیار داخلی گوگل، تصویر در تصویر (PiP) است.اندروید باکس یا اندروید تی وی

تی وی باکس های مجهز به اندروید چیست؟

تی وی باکس های مجهز به اندروید اغلب به عنوان “Android TV box” نامیده می شوند و این همان جایی است که سردرگمی وجود دارد.

بله، باکس‌های رسمی Android TV وجود دارند، اما جعبه‌هایی هم هستند که باکس‌های رسمی Android TV نیستند. این در حالی است که آنها برای تلویزیون شما هستند و توسط Android ارائه می شوند.

دلیل آن این است که تی وی باکس های مجهز به اندروید بر روی نسخه متفاوتی از اندروید اجرا می شوند که در محصولات رسمی Android TV استفاده می شود.

این نه تنها به این معنی است که نام متفاوت است، بلکه تجربه واقعی کاربر نیز متفاوت است.

لینک مرتبط : لیست قیمت مودم وای فای

مزایای Android TV رسمی چیست؟

بارزترین مزیت تلویزیون رسمی اندروید تجربه کاربری است.

گوگل Android TV را برای اجرا در تلویزیون بهینه کرده است. این یک تمایز مهم است. حتی یک راه ساده تر برای درک تفاوت این است که Android TV رسمی برای استفاده با پرس های کنترل از راه دور بهینه شده است.

این برخلاف موبایل اندرویدی و تاکید آن بر لمس است. به عنوان مثال، روی برنامه‌ها با موبایل Android ضربه می‌زنید، اما دکمه‌های روی کنترل از راه دور برای Android TV را فشار می‌دهید.

اندروید باکس یا اندروید تی وی
اندروید باکس یا اندروید تی وی

با توجه به این تفاوت، همه برنامه های سازگار با دستگاه های Android TV باید به همین ترتیب بهینه شوند. این برنامه ها باید با فشارهای راه دور کار کنند و از رابطی استفاده کنند که دیدن و پیمایش از راه دور راحت تر باشد. برخلاف گوشی‌های هوشمند که همه چیز می‌تواند کوچک‌تر باشد و فقط روی آن ضربه بزنید.

یکی دیگر از مزایای اصلی Android TV رسمی، سازگاری محصول و تجربه است. صرف نظر از اینکه واقعاً Android TV را دوست دارید یا نه، این یک پلت فرم بسیار سازگار است.

گوگل قوانینی را وضع کرده است که به این معنی است که سازندگان دستگاه باید تجربه خاصی از Android TV را تولید کنند. کسی که به شکلی خاص به نظر می رسد، به گونه ای خاص عمل می کند، به گونه ای خاص است.اندروید باکس یا اندروید تی وی

انحرافاتی در این قاعده وجود دارد. به عنوان مثال، شرکت‌ها می‌توانند تغییرات کوچک‌تری مانند آنچه در NVIDIA SHIELD دیده می‌شود، انجام دهند. سپس اپراتورهایی نیز وجود دارند که بیشتر از نسخه برچسب while از Android TV استفاده می کنند و سپس رابط کاربری خود را در بالای آن تحمیل می کنند.

صرف نظر از این انحرافات، Android TV در هسته خود ثابت است.

مزایای تی وی باکس های مجهز به اندروید چیست؟
یکی از مزایای واضح تلویزیون باکس های مجهز به اندروید، آزادی آن است. Android TV رسمی یک پلت فرم محدود است، تی وی باکس های مجهز به اندروید دارای محدودیت های مشابه نیستند.

این به وضوح در درجه برنامه های موجود مشاهده می شود. در حال حاضر، گوگل ادعا می کند که بیش از 5000 برنامه برای دانلود در تلویزیون رسمی اندروید وجود دارد.

در حالی که این عدد برای اکثر کاربران معمولی مناسب است، در مقایسه با تعداد برنامه‌هایی که به طور کلی از طریق فروشگاه Google Play در دسترس هستند، چیزی نیست.

از آنجایی که تی وی باکس های مجهز به اندروید تحت محدودیت های تلویزیون گوگل نیستند، تعداد برنامه های موجود بسیار بیشتر است. این مقایسه تقریباً بی‌معنی است زیرا احتمالاً Android TV رسمی هرگز از تعداد برنامه‌هایی که می‌توانید در تلویزیون باکس‌های مجهز به اندروید دانلود کنید، پشتیبانی نخواهد کرد.

نقطه آزادی بسیار فراتر از برنامه ها نیز گسترش می یابد. به عنوان مثال، سازندگان دستگاه نیز آزادند تا تجربه را مطابق میل خود سفارشی کنند. به همین ترتیب، کاربر نیز می تواند، اگر بداند چه کاری انجام می دهد.

اندروید باکس یا اندروید تی وی
اندروید باکس یا اندروید تی وی

به طور کلی، نسخه اندروید مورد استفاده در این تی وی باکس ها مشابه نسخه متن باز اندروید است. باز است و این بدان معناست که دنیایی از امکانات در دسترس است.

یکی دیگر از مزایای تی وی باکس های مجهز به اندروید این است که نسبت به دستگاه های رسمی Android TV ارزان تر هستند. این همیشه صدق نمی کند زیرا می توانید چند تی وی باکس گران قیمت را نیز تهیه کنید که از Android TV پشتیبانی می کنند.

به طور کلی، اکثر دستگاه‌های رسمی Android TV قیمتی بالاتر از بخش ابتدایی دارند. برخی از محصولات رسمی سطح پایه Android TV وجود دارد که اصلاً زیاد نیستند.

در مقابل، شما می توانید یک جعبه تلویزیون مجهز به اندروید را با قیمت بسیار ارزان خریداری کنید. مهمتر از همه، شما می توانید محصولاتی را با همان قیمت ارزان انتخاب کنید.

لینک مرتبط :انواع دوربین مداربسته بیسیم

مشکلات Android TV چیست؟
همانطور که در بخش آخر بحث شد، یکی از مسائل مهم Android TV سطح پشتیبانی از برنامه است. اکنون، این مشکلی است که گوگل به آرامی در حال رفع آن بوده است و پشتیبانی اپلیکیشن ها در چند سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

اما این همان جایی نیست که پشتیبانی برنامه می تواند و باید باشد.

در حالی که بعید است در دانلود اکثر برنامه‌های پخش زنده یا پخش زنده تلویزیون با مشکل مواجه شوید، این برای هر برنامه پخش زنده یا پخش زنده تلویزیون صادق نیست. AT&T TV و Apple TV تنها دو نمونه بارز هستند.

در واقع، در حالی که Prime Video اکنون در Android TV در دسترس است، این یک پیشرفت اخیر است. Prime Video هنوز در همه دستگاه‌های Android TV در دسترس نیست.اندروید باکس یا اندروید تی وی

یکی دیگر از مشکلات نسبتاً بزرگ Android TV به روز رسانی است. اندروید به طور کلی همیشه با مشکل پراکندگی مواجه بوده است و Android TV نیز همین راه را طی کرده است.

برخی از برندها، مانند NVIDIA، برای به روز رسانی های منظم بسیار خوب و قابل اعتماد هستند، اما برخی دیگر اینطور نیستند. خرید یک دستگاه Android TV با سطح مورد انتظار از به روز رسانی های مکرر بستگی زیادی به برندی دارد که انتخاب می کنید.

حتی اگر یکی از مارک های معتبرتر را انتخاب کنید، همچنان مشکل قدیمی شدن نسخه های اندروید وجود دارد. در حال حاضر موبایل اندرویدی در سطح اندروید 10 کار می کند. در مقابل، جدیدترین دستگاه‌های Android TV که در حال حاضر روی اندروید 9 پای اجرا می‌شوند، اجرا می‌شوند.

دوباره، به دلیل وضعیت به‌روزرسانی، بسیاری از دستگاه‌های Android TV موجود از نسخه‌های قدیمی‌تری استفاده می‌کنند.

پلتفرم‌های رقیب مانند tvOS، Fire TV و Roku OS از همین لحاظ آسیب نمی‌بینند.

مشکلات مربوط به تی وی باکس های مجهز به اندروید چیست؟
در مورد تلویزیون باکس های مجهز به اندروید، چند مشکل وجود دارد.

اولین مورد سازگاری و قابلیت اطمینان است. در حالی که آزادی ارائه شده توسط جعبه تلویزیون های مجهز به اندروید را می توان به عنوان یک چیز خوب در نظر گرفت، همچنین می تواند به عنوان یک چیز بد در نظر گرفته شود.

سازندگان دستگاه تا حد زیادی می توانند هر تجربه ای را که می خواهند ایجاد کنند و گاهی اوقات بهترین تجربه نیستند. چه رسد به بهترین تجربه برای تلویزیون.

برای مثال، رابط‌ها می‌توانند شلوغ‌تر باشند و این می‌تواند به تجربه تلویزیونی کمتر از ایده‌آل منجر شود. به همین ترتیب، در حالی که سطح برنامه های موجود بیشتر از Android TV رسمی است، هیچ تضمینی وجود ندارد که برنامه ای که دانلود می کنید برای Android TV بهینه شده باشد.

بنابراین قابلیت اطمینان و سازگاری، و به خصوص در مورد ناوبری، نه تنها به رابط، بلکه برخی از برنامه ها نیز گسترش می یابد.

یکی دیگر از دلایل احتمالی نگرانی در مورد تلویزیون باکس های مجهز به اندروید به روز رسانی است. در حالی که دستگاه های رسمی Android TV مشکلات به روز رسانی خاص خود را دارند، خرید جعبه تلویزیون مجهز به اندروید راه حلی برای این مشکل نیست.

بار دیگر شما در رحمت سازنده دستگاه قرار دارید و با توجه به اینکه این محصولات در ابتدا به عنوان محصولات ارزان فروخته می شوند، احتمالاً نباید انتظار زیادی برای به روز رسانی های آینده وجود داشته باشد.

بیشتر به این نکته، از آنجایی که این یک Android TV رسمی نیست، بعید است به‌روزرسانی‌هایی دریافت کنید که همان سطح عملکرد بهینه‌شده را اضافه می‌کنند.اندروید باکس یا اندروید تی وی

لینک مرتبط :لیست قیمت هارد دیسک

دستگاه‌های رسمی محبوب Android TV
در مقایسه با تی وی باکس های مجهز به اندروید، انتخاب زیادی برای دستگاه های رسمی اختصاصی Android TV وجود ندارد.

در زیر دو تا از محبوب‌ترین پخش‌کننده‌های رسمی Android TV را که امروز می‌توانید خریداری کنید، پیدا خواهید کرد.

تلویزیون NVIDIA SHIELD
مسلماً NVIDIA SHIELD TV پرطرفدارترین دستگاه تلویزیون اندرویدی موجود است.

در هر صورت، مطمئناً به لطف استفاده از SoC Tegra X1 خود این شرکت، قدرتمندترین است. تلویزیون کاملاً جدید NVIDIA SHIELD و SHIELD TV Pro از نسخه + جدیدتر Tegra X1 استفاده می کند.

این باعث می‌شود که آن‌ها حتی از مدل‌های قبلی قدرتمندتر باشند و بتوانند از ویژگی‌های جدید مانند ارتقاء مقیاس با هوش مصنوعی پشتیبانی کنند.

اندروید باکس یا اندروید تی وی
اندروید باکس یا اندروید تی وی

این نیز یکی از گران‌ترین دستگاه‌های Android TV در گردش است. قیمت در حال حاضر از 149.99 دلار در ایالات متحده شروع می شود و اگر نسخه Pro را می خواهید، قیمت آن تا 199 دلار افزایش می یابد.اندروید باکس یا اندروید تی وی

تلویزیون NVIDIA SHIELD برای خرید از خرده فروشان مختلف از جمله آمازون در دسترس است.

شیائومی می باکس اس
راستش را بخواهید، شیائومی Mi Box با تلویزیون SHIELD در یک لیگ نیست، اما باز هم، طراحی نشده است.

در عوض، شیائومی Mi Box به عنوان یک دستگاه پخش 4K مقرون به صرفه طراحی شده است.

اندروید باکس یا اندروید تی وی
اندروید باکس شیائومی mi box s 4k

برای نشان دادن فاصله قیمت، در حالی که تلویزیون SHIELD از 150 دلار شروع می شود، Mi Box S حدود 60 دلار قیمت دارد. این امر به ناچار Mi Box را به دستگاهی در دسترس تر برای افراد بیشتری تبدیل می کند.

می توانید Xiaomi Mi Box S را از تعدادی خرده فروش آنلاین از جمله فروشگاه مالکد انتخاب کنید.

تی وی باکس های محبوب با اندروید
وقتی صحبت از جعبه تلویزیون های مجهز به Android TV می شود، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. همچنین هیچ رتبه بندی مطلقی در مورد اینکه کدام دستگاه ها بهترین هستند وجود ندارد. این احتمالاً نتیجه انتخاب گسترده و تنوع تجربه و ویژگی‌های کاربر است.

به عنوان مثال، در زیر تنها دو نمونه از تی وی باکس های محبوب مجهز به اندروید را مشاهده می کنید. یکی با قیمت بالاتر و دیگری در قیمت پایین تر.

بیلینک جی تی کینگ
تقریباً بلافاصله، مشخص است که یک جعبه تلویزیون با Android TV چقدر می تواند متفاوت باشد. سازندگان جعبه تلویزیون گاهی اوقات برای متفاوت جلوه دادن ظاهر خود تلاش می کنند و Beelink GT King نیز از این قاعده مستثنی نیست.اندروید باکس یا اندروید تی وی

اندروید باکس یا اندروید تی وی
اندروید باکس یا اندروید تی وی

 

علاوه بر طراحی، این جعبه تلویزیون با مشخصات نسبتاً بالایی نیز در مقایسه با تلویزیون رسمی اندروید است. به عنوان مثال، با Beelink GT King شما 4 گیگابایت رم و 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی دریافت می کنید. این ارقام حتی تلویزیون SHIELD جدید را شرمنده می کند. اگرچه پردازنده مورد استفاده در اینجا Amlogic S922X است. استفاده از پردازنده های Amlogic در تی وی باکس های مجهز به اندروید بسیار رایج است.

برخی از ویژگی های اضافی عبارتند از Android 9 Pie، کنترل از راه دور فعال با صدا، 4K با سرعت 60 فریم در ثانیه و بلوتوث 4.1.

Beelink GT King در حال حاضر حدود 125 دلار قیمت دارد و می توان آن را از فروشگاه مالکد خریداری کرد.

H96 MAX
در حالی که Beelink GT King یک دستگاه نسبتاً گران قیمت است، این بدان معنا نیست که شما باید بیش از 100 دلار برای یک جعبه تلویزیون مجهز به اندروید خرج کنید. در واقع، قیمت اکثر آنها بسیار کمتر از 100 دلار است و این شامل H96 MAX نیز می شود.

اندروید باکس یا اندروید تی وی
اندروید باکس یا اندروید تی وی

با وجود قیمت بسیار پایین تر، H96 MAX دستگاه دیگری است که مشخصات آن را بسته بندی می کند. برای مثال، شما بار دیگر به 4 گیگابایت رم، 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی و اندروید 9 پای نگاه می کنید. در یافتن این مشخصات در یک دستگاه رسمی Android TV موفق باشید، چه رسد به دستگاهی که در حال حاضر می توانید با قیمت حدود 50 دلار خریداری کنید.

برخی دیگر از ویژگی های قابل توجه عبارتند از 4K، بلوتوث 4.0، USB 3.0 و پردازنده Rockchip RK3318.

Android TV رسمی در مقابل تی وی باکس های مجهز به اندروید
اگر به دنبال پاسخ قطعی در مورد اینکه کدام راه حل برای شما بهتر است به اینجا آمدید، این تصمیمی است که باید خودتان بگیرید.

حقیقت این است که هر دو مزایای متمایز خود را دارند و همچنین انتخاب مشکلات خاص خود را دارند.

Android TV رسمی فقط همین است. این نسخه رسمی اندروید گوگل برای تلویزیون است. می‌توانید انتظار تجربه‌ای تا حد امکان قابل اعتماد داشته باشید و تجربه تلویزیونی که Google می‌خواهد کاربران اندروید داشته باشند.اندروید باکس یا اندروید تی وی

با این حال، از نظر برنامه‌هایی که می‌توانید دانلود کنید و کارهایی که می‌توانید با یک دستگاه انجام دهید، خود را محدود می‌کنید.

در مقابل، اگر آزادی نهایی را می‌خواهید که اندروید ارائه می‌دهد، و گزینه‌ای برای انجام آنچه می‌خواهید با یک دستگاه می‌خواهید، تلویزیون باکس‌های مجهز به اندروید احتمالاً گزینه بهتری برای شما خواهند بود.اندروید باکس یا اندروید تی وی

پ

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: