تفاوت دستگاه nvr و dvr-بهترین انتخاب کدام است ؟

برسی تفاوت دستگاه dvr با nvr

تفاوت دستگاه nvr و dvr-بهترین انتخاب کدام است ؟

هنگام خرید سیستم های دوربین مداربسته باید نوع سیستم مورد نظر خود را انتخاب کنید. دانستن تفاوت دستگاه DVR با NVR هنگام خرید یک سیستم امنیتی بسیار مهم است. در این مقاله درباره تفاوت ها، مزایا و معایب و ویژگی های هر دو بیشتر بدانید.

تفاورت دستگاه nvr با dvr -تفاوت در چیست؟


ممکن است که دستگاه ضبط DVR یک ضبط کننده ویدیوی دیجیتال است. تفاوت دستگاه DVR با NVR به نحوه ضبط ویدیو خلاصه می شود. دستگاه های DVR مستقیماً از دوربین ها از طریق کابل کواکسیال فیلم می گیرند و سپس آن را برای ضبط پردازش می کنند. سیستم‌های NVR مشابه هستند اما ویدئو را پردازش نمی‌کنند، NVR‌ها صرفاً ویدئوهایی را که دوربین‌های IP به NVR پخش می‌کنند فهرست‌بندی و ذخیره می‌کنند. به عبارت فنی تر، DVR سیگنال های ویدئویی را رمزگذاری و ذخیره می کند، در حالی که یک NVR ویدئویی را که دوربین رمزگذاری می کند ذخیره می کند.

از آنجایی که ضبط کننده های DVR و NVR داده های ویدئویی را به طور متفاوتی مدیریت می کنند، با انواع مختلفی از دوربین های امنیتی نیز کار می کنند. دستگاه‌های DVR با دوربین‌های کواکسیال مانند فناوری آنالوگ قدیمی‌تر یا دوربین‌های امنیتی HD جدیدتر از Coax کار می‌کنند. کابل دوربین کواکسیال که معمولاً با سیم برق جفت می شود، یک سیگنال ویدیویی را که توسط دستگاه DVR گرفته می شود، منتقل می کند. NVR ها با دوربین های شبکه یا IP کار می کنند که از کابل اترنت برای ایجاد اتصال برای برق و داده استفاده می کنند. دوربین‌های IP به‌عنوان دوربین مداربسته بیسیم نیز موجود هستند که می‌توانند به مودم یا NVR بی‌سیم متصل شوند.

دستگاه ضبط nvr از چه دوربین‌هایی استفاده می‌کنند؟

تفاوت دستگاه nvr و dvr


NVR یا ضبط‌کننده‌های ویدیوی شبکه، داده‌های ویدیویی را که توسط دوربین‌های امنیتی شبکه ایجاد یا «رمزگذاری» شده‌اند، ضبط می‌کنند که به اختصار دوربین‌ مداربسته تحت شبکه IP نیز نامیده می‌شوند. دو نوع اصلی از دوربین های IP وجود دارد که با NVR استفاده می شوند:

  1. دوربین های PoE دوربین های IP سیمی هستند که از اترنت یا کابل شبکه برای تامین برق و داده استفاده می کنند.
  2. دوربین مداربسته بیسیم که دوربین وایرلس نیز نامیده می شوند، معمولاً به منبع برق نیاز دارند و به صورت بی سیم به شبکه WiFi متصل می شوند.

دوربین‌های برق از طریق اترنت بیشترین راحتی را ارائه می‌دهند زیرا اتصال برق و داده را از طریق یک کابل دریافت می‌کنند. PoE نیاز به منبع تغذیه در نزدیکی را از بین می برد و به اتصالات بی سیم متناوب متکی نیست. یکی دیگر از امکانات بزرگ، ویژگی plug and play است که در سیستم های دوربین مداربسته تحت شبکه IP هنگام خرید تجهیزات سازگار رایج است. سازگاری Plug and Play باعث می شود نصب و پیکربندی آسان شود. این به این دلیل است که سیستم های plug and play به طور خودکار دوربین های IP را برای اتصال و ضبط به یک سیستم NVR پیکربندی می کنند.

لینک محصولات پیشنهادی

دوربین مداربسته بیسیم تا حدی راحتی را ارائه می دهند اما برای سیستم های نظارت حرفه ای قابل اعتماد نیستند. دوربین‌های بی‌سیم با داشتن یک منبع برق در نزدیکی کار می‌کنند و با استفاده از رادیوهای WiFi به یک روتر یا شبکه بی‌سیم متصل می‌شوند. در حالی که چشم انداز استفاده از دوربین های امنیتی بی سیم یا WiFi امیدوارکننده به نظر می رسد، اما با محدودیت ها و نیاز به تعمیر و نگهداری مواجه است.

دوربین های مداربسته بی سیم زمانی عالی هستند که محدودیت های استفاده از آنها در نظر گرفته شود. یک سیستم دوربین امنیتی بی سیم با 4 دوربین مطمئناً برای خانه ای که بزرگتر از 2400 فوت مربع نیست با چند نکته امکان پذیر است:

  • دوربین ها باید به یک پریز برق 110 ولت AC در نزدیکی وصل شوند تا برق مداوم را تامین کنند
  • مسیر سیگنال WiFi از مسیریاب یا نقطه دسترسی WiFi نمی تواند بیش از 250 فوت باشد (خط دید واضح)
  • سیگنال WiFi که به دوربین می رسد باید 90٪ قدرت سیگنال داشته باشد. همانطور که راهنمای ما در مورد نحوه استفاده از دوربین های امنیتی بی سیم با روتر WiFi را توضیح می دهد، می توانید قدرت مودم وای فای را در یک مکان با استفاده از تلفن هوشمند بررسی کنید.

دوربین بی‌سیم همچنین برای سناریوهایی که اجرای سیم غیرممکن یا بسیار پرهزینه است، عالی هستند. برای مثال، اگر یک پارکینگ وجود داشته باشد که به دوربین‌های امنیتی نیاز دارد، نصب دوربین‌های IP سیمی با نقاط دسترسی WiFi برای بی‌سیم کردن آنها ممکن است ساده‌ترین راه باشد. در حالی که هزینه بر است، نتایج چشمگیر است.

دوربین‌های IP دوربین‌های هوشمندی هستند که دارای سخت‌افزار پیشرفته برای ضبط و کدگذاری ویدیو هستند. این بدان معنی است که دوربین های IP می توانند به عنوان دوربین های مستقل نیز استفاده شوند، برخی از کارت حافظه میکرو داخلی برای ضبط محلی پشتیبانی می کنند. سخت‌افزار پیشرفته همچنین امکان ویژگی‌های جدیدتر مانند تجزیه و تحلیل ویدیو، کاهش نویز و سایر تغییرات پردازش تصویر را فراهم می‌کند.

چه نوع کابلی برای دستگاه ضبط nvr نیاز دارم؟


کابل شبکه اترنت یا شبکه برای سیم کشی دوربین PoE به پشت یک NVR یا سوئیچ PoE استفاده می شود. داده های تصویری، صدا و برق را از طریق یک کابل فراهم می کند. کابل کشی اترنت استانداردهای مختلفی دارد. توصیه می کنیم از CAT5e یا CAT6 استفاده کنید. کابل شبکه نسبت به کابل کواکسیال نازک‌تر، کوچک‌تر و راحت‌تر نصب می‌شود. برای کابل کشی تا 328 فوت استفاده می شود. برای اجراهای طولانی تر می توانید از سوئیچ PoE استفاده کنید.

در مقایسه با کابل کواکسیال، کابل کشی اترنت معمولا مقرون به صرفه تر است. استفاده از کابل از پیش ساخته شده آسان تر است، اما بسته به نوع اجراهایی که نیاز دارید می تواند هزینه بیشتری داشته باشد. خرید یک رول کابل، کانکتورهای مورد نیاز RJ45 و ابزارهای چین‌دار کابل، بیشترین صرفه‌جویی در هزینه را به همراه دارد. با این حال، این صرفه جویی در هزینه اغلب با دوربین های IP گران تر از همتایان کواکسیال خود جبران می شود.

دستگاه ضبط dvr از چه دوربین هایی استفاده می کنند؟

تفاوت دستگاه nvr و dvr
تفاوت دستگاه nvr و dvr


ضبط‌کننده‌های ویدئویی دیجیتال به دوربین‌های امنیتی HD و دوربین‌های مداربسته قدیمی‌تر با وضوح آنالوگ متصل می‌شوند و ضبط می‌کنند. دستگاه‌های DVR از یک تراشه سخت‌افزاری برای پردازش و ذخیره ویدیوهای دریافتی از دوربین‌ها استفاده می‌کنند.

راه‌اندازی یک سیستم دوربین کواکسی با دوربین‌های BNC و DVR به یک کابل مستقیم از دوربین به DVR نیاز دارد. علاوه بر این، برق مانند دوربین های IP از طریق کابل ویدئو تامین نمی شود. دوربین های کواکسیال به برق نیاز دارند تا از طریق کابل دوربین مداربسته ترکیبی یا از پریز برق مجاور استفاده شود.

متأسفانه این دوربین ها معمولاً از بسیاری از ویژگی های پیشرفته ای که می توانید از دوربین های IP انتظار دارید پشتیبانی نمی کنند. فناوری DVR به آرامی به اندازه کافی پیشرفت می کند تا از ویژگی هایی مانند تجزیه و تحلیل ویدیو پشتیبانی کند. اگر تجزیه و تحلیل برای پروژه شما الزامی است، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که به سراغ یک سیستم دوربین NVR بروید.

همچنین مهم است که بدانید رزولوشن های بالاتر از 1080P اغلب با نرخ فریم کمتر (FPS) نسبت به یک سیستم دوربین IP مشابه ثبت می شوند. این به دلیل مقدار “پهنای باند” یا داده ای است که می تواند از طریق کابل های کواکسیال ارسال شود. کابل های کواکسیال در اصل برای حمل وضوح بالا طراحی نشده بودند. به عنوان مثال یک دوربین 4K HD روی کوآکس تنها می تواند 7 تا 15 فریم در ثانیه را در بهترین حالت ضبط کند.

به دلیل کاهش مجموعه ویژگی ها و هزینه های تولید پایین تر، دوربین های کواکسیال مقرون به صرفه تر هستند. اگر به دنبال نصب یک سیستم نظارت اولیه هستید، یک سیستم دوربین HD DVR ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد.

DVR یا XVR Tribrid به چه معناست؟


DVR های Tribrid یا XVR ضبط کننده های ویدئویی دیجیتالی هستند که امکان استفاده از HD اصلی را نسبت به انواع ویدئوهای کواکسی فراهم می کنند. قبل از تعویض دستگاه دی وی آر DVR، مهم است که نوع سیگنال دوربین های خود را بررسی کنید. این ضبط کننده ها همچنین امکان اتصال و ضبط دوربین های IP را از طریق شبکه یا با استفاده از سوئیچ PoE می دهند.

به طور کلی XVR ها به تعدادی دوربین BNC کواکسیال متصل می شوند و سپس کانال های دوربین IP اضافی را امکان پذیر می کنند. به عنوان مثال یک XVR 8 کانالی دارای 8 ورودی BNC برای دوربین های کواکسیال است و می تواند از 4 کانال IP اضافی پشتیبانی کند. برای هر دوربین IP که می خواهید بیش از 4 دوربین اضافی استفاده کنید، باید یک کانال کواکسیال را به IP تغییر دهید.

باید مطمئن شوید که دوربین های IP که می خواهید استفاده کنید سازگار هستند. ضبط کننده باید از سازنده، وضوح و نرخ بیت دوربین های IP که می خواهید استفاده کنید پشتیبانی کند. اکثر XVR ها برای هر دوربین IP که می خواهید به آن متصل شوید، پهنای باند رمزگذاری حدود 4 مگابیت در ثانیه اجازه می دهند. این بدان معناست که دوربین‌های IP 4K، در صورت پشتیبانی، باید روی نرخ بیت کدگذاری کمتری تنظیم شوند. شما می توانید با کاهش نرخ فریم یا کاهش وضوح دوربین ها به نرخ بیت کمتری برسید.

چه نوع کابلی برای دستگاه ضبط dvr نیاز دارم؟


دوربین های آنالوگ و HD over coaxial از کابل کواکسیال RG59U BNC برای ارسال سیگنال ویدیویی استفاده می کنند. معمولاً به عنوان یک کابل ترکیبی ارائه می شود، به این معنی که با یک سیم برق که به موازات کابل ویدئو اجرا می شود، جفت می شود. اگر برق را از طریق سیم ترکیبی استفاده می کنید، به یک جعبه برق نزدیک دستگاه DVR ختم می شود یا به یک آداپتور برق جداگانه متصل می شود.

اگر قبلاً کابل RG59 را در مرکز خود دارید، سیستم DVR راه حلی است. برای نصب های جدید، توصیه می کنیم از کواکس مس سخت RG59U با کیفیت خوب از رول استفاده کنید. اگر می‌دانید که کابل شما از قبل با کیفیت است، جایگزین کردن آن بی معنی است زیرا دوربین‌های امنیتی HD می‌توانند از همان کابل استفاده کنند.

کابل ترکیی از پیش ساخته شده نیز به راحتی در دسترس است، اما باریکتر از RG59U است و برای استفاده با وضوح دوربین تا رزولوشن 4 مگاپیکسل محدود است. کابل از پیش ساخته شده برای افرادی که مسافت کمتر از 150 فوت دارند و نیازی به ویدیوی 4K ندارند خوب است.

چرا می خواهید دستگاه nvr را با دستگاه dvr مقایسه کنید ؟


دستگاه های NVR و DVR هر دو گزینه های عالی برای یک سیستم دوربین امنیتی قابل اعتماد هستند. قبلاً اگر رزولوشن بالاتر می‌خواستید، به سراغ دستگاه NVR می‌رفتید، با این حال دستگاه‌های DVR در رزولوشن قرار گرفته‌اند و جایگزینی ارزان‌تر ارائه می‌دهند. بزرگترین عامل تعیین کننده به ترجیحات کابل شما بستگی دارد. اگر کابل کشی موجودی وجود داشته باشد که از قبل نصب شده باشد و با کیفیت خوب RG59 کواکس باشد، اگر بخواهید دوربین های موجود و برخی از دوربین های IP HD را بعداً نگه دارید، تصمیم شما را به سمت DVR تغییر می دهد. با این حال، اگر تعویض کابل کاری است که با آن راحت هستید، NVR راه حلی خواهد بود زیرا کابل شبکه سادگی PoE را فراهم می کند. تصویر زیر تفاوت های کابل کشی بین DVR و NVR را خلاصه می کند.

تفاوت دستگاه nvr و dvr

برای آشنایی کامل‌تر از مزایا و معایب و تفاوت دستگاه DVR با NVR، جدول زیر خلاصه‌ای از آنچه در این مقاله بحث کرده‌ایم را نشان می‌دهد. این باید به شما کمک کند تا تفاوت ها را در خرید خود تجسم کنید.

دستگاه ضبط nvrدستگاه ضبط dvr
دوربین 4K با سرعت 30 فریم در ثانیه در دسترس استدوربین مداربسته 4K با 15 فریم در ثانیه در دسترس است
پشتیبانی از رزولوشن های 8 و 12 مگاپیکسلیپشتیبانی از رزولوشن 5 مگاپیکسل
پشتیبانی از دوربین های مکالمه دو طرفهمقرون به صرفه تر و نگهداری آسان تر
پشتیبانی از دوربین های با قابلیت مکالمه دو طرفه و ضبط صداپشتیبانی از دوربین های مداربسته میکروفن دار
نصب و راه اندازی نیاز به متخصص شبکه داردنصب و راه اندازی آسان

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: