راهنمای خرید بهترین کابل کواکسیال دوربین مداربسته

بهترین کابل دوربین مداربسته

راهنمای خرید بهترین کابل کواکسیال دوربین مداربسته

در این مقاله تکنیک های مختلف و راهنمای خرید بهترین کابل دوربین مداربسته توضیح داده شده است با برسی این مقاله میتوانید کابل مناسب را برای دوربین مداربسته خود خریداری کنید. کیفیت کابل دوربین مداربسته در هنگام خرید بسیار مهم است. یک کابل دوربین مداربسته با کیفیت و تایید شده تصویری با کیفیت بالا ارائه می دهد و پایه و اساس یک سیستم دوربین مدار بسته است.

هر کابلی را نباید برای نصب دوربین های مدار بسته استفاده مورد استفاده قرار داد. قبل از خرید کابل دوربین مداربسته حتما مشخصات آن را مطالعه کنید. این راهنما برای دوربین‌های مداربسته که از کابل‌های کواکسیال برای انتقال ویدئو به دستگاه ضبط DVR و مانیتور استفاده می‌کنند، کاربرد دارد.

کابل ترکیبی در دوربین های مدار بسته آنالوگ و انواع دوربین های امنیتی HD HD-TVI، AHD، HD-SDI، HD-CVI.مورد استفاده قرار میگیرد.

کابل دوربین کواکسیال چیست ؟

کابل کواکسیال نوعی خط انتقال تصویر است که برای انتقال سیگنال های الکتریکی با فرکانس بالا با تلفات کم استفاده می شود. دارای یک هادی داخلی است که توسط یک لایه عایق و محافظ رسانا احاطه شده است. همچنین دارای یک روکش بیرونی عایق هستند.

کلید موفقیت کابل دوربین کواکسیال طراحی محافظ آن بوده است که به هسته مسی کابل اجازه می دهد تا داده ها را به سرعت انتقال دهد، بدون اینکه تسلیم تداخل الکترومغناطیسی یا آسیب ناشی از عوامل محیطی شود. نمودار زیر ساخت یک کابل معمولی را نشان می دهد. سیگنال الکتریکی از طریق هادی مرکزی جریان می یابد.

 بهترین کابل کواکسیال دوربین مداربسته
بهترین کابل دوربین مداربسته

قطعات تشکیل دهنده کابل کواکسیال

  • هادی: فولاد با روکش مسی که برای انتقال سیگنال استفاده می شود.
  • دی الکتریک: پلی اتیلن ارائه دهنده عایق.
  • braid: مواد فلزی که به عنوان یک سپر عمل می کند.
  • روکش پلاستیکی: از کابل محافظت می کند.
  • سپر فلزی:هادی هسته را از هرگونه تداخل خارجی محافظت می کند. عایق دی الکتریک از هادی فلزی در برابر قیطان محافظت می کند و پایداری بیشتری را برای کابل فراهم می کند.

هنگام نصب سیستم‌های دوربین مداربسته که از کابل‌های کواکسیال استفاده می‌کنند، مهم است که کابل‌هایی را انتخاب کنید که دارای مواد رسانای فلزی تقریباً خالص هستند (توصیه می‌شود 95 درصد هسته آن مس باشد).

فاصله این کابل ها به کیفیت و ضخامت کابل بستگی دارد. انواع مختلفی از کابل های کواکسیال وجود دارد که برای پروژه های مختلف نصب دوربین مدار بسته بهینه شده اند.

انواع کابل کواکسیال

سه اندازه رایج کابل RG59، RG6 و RG11 هستند. RG مخفف “راهنمای رادیویی” است. اعداد نسخه های مختلف کابل RG به قطر (59 به معنی 0.059 و 6 به معنای 0.06 و غیره) اشاره دارد.

به آنها کابل RF نیز می گویند که مخفف “فرکانس رادیویی” است. اکثر کابل های کواکسیال غیر صنعتی اکنون با نام RG6 شناخته می شوند. کابل های RG مورد استفاده در خانه ها باید دارای امپدانس 75 اهم باشند.

پیوند های پیشنهادی :

کابل ترکیبی چیست؟

کابل ترکیبی RG59 یک کابل محافظ است که حاوی کابل کواکسی RG59 برای فیلمبرداری و یک جفت سیم برق 2 هادی گیج 18 در یک روکش است. به عبارت دیگر، شما دو کابل در یکی دارید: یکی برای سیگنال ویدیویی و دیگری برای برق، هر دو به هم متصل شده اند.

مزیت استفاده از کابل RG59 برای دوربین مداربسته در نصب دوربین مداربسته است که از بسیاری از کابل های از پیش ساخته شده دوربین دوام بیشتری دارد و می توان آن را در فواصل طولانی بدون تداخل اجرا کرد. شما همچنین می توانید هر کابل را به طول دقیق مورد نیاز خود برش دهید که باعث می شود بخشی از کابل کشی نصب تمیز انجام شود.

بهترین کابل دوربین مداربسته
بهترین کابل دوربین مداربسته

تصویر بالا نمای نزدیک از کابل RG59 را نشان می دهد. می توانید کابل برق گیج 18 و بخش های کواکسی RG59 کابل را به وضوح ببینید.

کابل ترکیبی RG59 در قرقره های 500 و 1000 فوتی عرضه می شود. کابل سفید و مشکی معمولاً در صورتی در دسترس است شما میتواند با توجه به نیازتان رنگ مورد نظر را تهیه کنید.

برای سیستم دوربین مداربسته چه کابل کواکسیالی بخرم؟

این همون چیزیه که باید بدونید. مطمئن شوید که کابل RG59 را با یک هسته مسی جامد / هادی داخلی و 95٪ بافته شده مسی انتخاب کنید. به مشخصات در تصویر زیر نگاه کنید. این دو عنصر برجسته می شوند و فلش ها به قسمت هایی از کابل اشاره می کنند که به آنها اشاره دارد.

امپدانس دوربین های مداربسته 75 اهم است. برای داشتن حداقل تلفات ویدئویی، باید از کابل کواکسی استفاده کنید که امپدانس 75 اهم نیز دارد. کابل کواکس نیز در 50 اهم و 93 اهم موجود است. از اینها برای نصب دوربین مداربسته استفاده نکنید. فقط از کابل 75 اهم استفاده کنید.

بهترین کابل دوربین مداربسته
بهترین کابل دوربین مداربسته

کابل کواکسیال برای دوربین مداربسته HD (AHD، TVI، CVI)

کابل RG6 می تواند برای دوربین مدار بسته نیز استفاده شود. همچنین با یک هسته مسی جامد / هادی داخلی و 95٪ بافته شده مسی موجود است. RG6 را می توان در فواصل دورتر از RG59 بدون از دست دادن ویدیو اجرا کرد، با این حال، RG6 یک کابل ضخیم تر و سفت تر است که کار با آن چندان راحت نیست (به خصوص در گوشه ها). RG59 در 700 فوت و RG6 در 1000 فوت برای دوربین مدار بسته آنالوگ رتبه بندی شده است.

فناوری‌های دوربین مداربسته HD مانند دوربین‌های HD-CVI، دوربین‌های AHD و دوربین‌های HD-TVI نیز در فرکانس پایین کار می‌کنند – مشابه دوربین مداربسته آنالوگ. برای نصب دوربین های امنیتی HD باید از RG59 یا RG6 با یک هسته مسی جامد و 95٪ محافظ بافته شده استفاده کنید.

این سیستم‌ها که با نام HD over coax شناخته می‌شوند، همان کابل دوربین مداربسته آنالوگ سنتی هستند، با این حال کابل با کیفیت بالا برای این سیستم‌ها به دلیل نیاز به پهنای باند بالاتر ویدیو اهمیت بیشتری دارد.

کابل برای رزولوشن 3 مگاپیکسل، 5 مگاپیکسل و 4K

فناوری سیستم‌های دوربین امنیتی HD over coax همچنان در حال پیشرفت است. دوربین های مداربسته 3 مگاپیکسلی، 4 مگاپیکسلی، 5 مگاپیکسلی و حتی 4K HD در دسترس هستند.

DVRهای HD over coax که از این وضوح‌ها پشتیبانی می‌کنند نیز اکنون در دسترس هستند. اگر اکنون سیستم خود را با کابل کواکسی RG59 با کیفیت بالا وصل کنید، در آینده آماده ارتقاء به هر یک از این انواع دوربین خواهد بود.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: