معایب دوربین مداربسته ارزان قیمت

معایب دوربین مداربسته ارزان

معایب دوربین مداربسته ارزان قیمت

اگر در حال خرید دوربین مداربسته برای خانه یا محل کار خود هستید، ممکن است تعجب کنید که چرا بین مدل های دوربین با شکل ظاهری و مشخصات ظاهری یکسان، تفاوت قیمت زیادی وجود دارد. حقیقت این است، قیمت ها اغلب نشان دهنده کیفیت محصولی است که میخرید. همانطور که گفته می شود، “شما آنچه را که برای آن هزینه می کنید، دریافت می کنید.” برای خریداران باهوش مهم است که بدانند چرا هنگام خرید دوربین مداربسته توصیه میشود که برند معتبر خریداری کنند و دوربین مداربسته ارزان قیمت خریداری نکنند.در این مقاله ما معایب دوربین مداربسته ارزان را مورد برسی خواهیم داد.

در زیر ویژگی‌هایی را فهرست می‌کنیم که کارشناسان صنعت در دنیای دوربین مداربسته توصیه می‌کنند هنگام مقایسه محصولات نظارتی در نظر بگیرید. این ویژگی ها بینش بیشتری در مورد تفاوت هزینه بین دوربین های مداربسته حرفه ای و ارزان ارائه می دهد.

کیفیت سنسورهای تصویر را برسی کنید

دوربین های مداربسته ارزان، با سنسورهای تصویر ارزان قیمت عرضه می شوند. تولیدکنندگان دوست دارند تا جایی که ممکن است هزینه ها را کاهش دهند. سنسورهای تصویر یکی از گران‌ترین بخش‌های دوربین و جزء اصلی هستند که کیفیت فیلمبرداری دوربین را تعیین می‌کنند. دوربین هایی که از سنسورهای تصویر با کیفیت پایین استفاده می کنند،فیلمبرداری ضعیفی دارند.

به عنوان مثال، دوربینی که با یک سنسور با کیفیت پایین ساخته شده است ممکن است ادعا کند که وضوح 4K دارد، اما زمانی که کیفیت فیلمبرداری آن با ویدیوهای یک دوربین امنیتی واقعی 4K مقایسه میشود، بسیار ضعیف است.

بسیاری از دوربین‌های مداربسته ارزان قیمت در مقایسه با محصولات با کیفیت‌تر، ویدیوی تار دارند. همیشه به دنبال نمونه‌های ویدئویی واقعی باشید، مانند نمونه‌هایی که در دنیای دوربین مدار بسته نشان داده شده است. قول ویدیو های تبلیغاتی را نخورید.

لینک دوربین مداربسته با برند مطرح جهانی

چگونه دوربین مداربسته را با هم مقایسه کنیم؟

زوم دیجیتال روشی عالی برای اندازه گیری کیفیت حسگر تصویر داخل دوربینی است که فیلم می گیرد. استفاده از زوم دیجیتال برای جمع آوری جزئیات روی صورت، پلاک یا وسیله نقلیه رایج است. زوم دیجیتال با بزرگنمایی بخشی انتخاب شده از میدان دید در ویدیو برای دیدن جزئیات دقیق عمل می کند. هنگام استفاده از زوم دیجیتال بسته به وضوح دوربین و کیفیت سنسور می توان مقداری پیکسل را انتظار داشت. سنسورهای تصویر با کیفیت پایین در مقایسه با سنسورهای با کیفیت بالا نمی توانند زوم دیجیتال بدون پیکسل ارائه کنند.

برای نشان دادن تفاوت، در زیر یک مثال واقعی از مقایسه یکی از دوربین‌های امنیتی 4K World Camera World (مدل IPC4K18) با یک دوربین 4K از یک دوربین مداربسته ارزان آورده شده است. هنگامی که از زوم دیجیتال برای بزرگنمایی پلاک خودروهایی که در فاصله 30 فوتی پارک شده اند استفاده می کنیم، تفاوت در وضوح ویدیو آشکار است. تصویر ارائه شده توسط دوربین ارزان‌تر سمت راست تار می‌شود و تفسیر شماره پلاک خودرو را دشوار می‌کند.

معایب دوربین مداربسته ارزان
معایب دوربین مداربسته ارزان

معایب دوربین مداربسته ارزان را میتوانید با برسی تصویر بالا متوجه بشید.

کیفیت دید در شب دوربین مداربسته ارزان

به نظر می‌رسد همه دوربین‌های دارای مادون قرمز داخلی برای دید در شب، ویدیوهای مبهم، دانه‌دار یا نامشخص در شب دارند. دوربین های امنیتی با کیفیت بالا دارای فناوری تشخیص و تصحیح ویدیوهای نویز هستند. فناوری کاهش نویز که 3DNR نیز نامیده می شود، از پردازش تصویر برای افزایش تولید ویدئو در شب استفاده می کند.

دوربین های مداربسته ارزان قیمت ادعا می کنند که دارای ویژگی های کاهش نویز هستند اما عملکردی ندارند. کاهش نویز هنگام تلاش برای دیدن جزئیات از فاصله دور در حالت سیاه و سفید در شب مهم است. با کاهش نویز با کیفیت پایین، تشخیص چهره یا نوشتن روی یک تابلو از راه دور تقریبا غیرممکن است.

در مقایسه ما متوجه شدیم که دوربین‌های ارزان قیمت تصویر ضعیفی از سنسور دارند که با کاهش نویز ضعیف همراه است. در زیر می توانید تفاوت را برای مشاهده کنید.

معایب دوربین مداربسته ارزان
معایب دوربین مداربسته ارزان
معایب دوربین مداربسته ارزان
معایب دوربین مداربسته ارزان

فشرده سازی ویدیو ها در دوربین های ارزان

دوربین مداربسته ارزان قیمت همچنین به این معنی است که پول کافی برای تحقیق و توسعه صرف نشده است. این منجر به نرم افزاری می شود که طراحی ضعیفی دارد و مشکلاتی را معرفی می کند. تراشه‌های کم‌هزینه با قدرت فشرده سازی ضعیف ویدیو و اجرای ضعیف الگوریتم‌های کدگذاری ویدیویی باعث ایجاد مصنوعات ویدیویی می‌شوند. کیفیت پایین ویدیویی رگه‌ها، لکه‌ها یا پیکسل‌های عجیب و غریب در ویدیو هستند. گاهی اوقات مانند یک لرزش پیکسلی به نظر می رسد همانطور که در مقایسه تصویر بالا نشان داده شده است.

مصنوعات ویدئویی در فیلم های تولید شده توسط دوربین های ارزان قیمت، به ویژه در دوربین های با وضوح بالا مانند 4K، رایج هستند.

مصنوعات از شناسایی متجاوزان جلوگیری می کنند و می توانند کلیپ های ویدیویی را بی فایده جلوه دهند. وقتی ویدیو به خوبی ضبط نمی‌شود، تار می‌شود، دیدن آن سخت است. اگر دوربین فاقد توانایی ضبط فیلم بدون مصنوعات ویدئویی باشد چه فایده ای دارد؟

دوام و طول عمر دوربین مداربسته ارزان

اقدامات کاهش هزینه مربوط به ساخت فیزیکی دوربین نیز در تولید یک دوربین مداربسته ارزان رایج است. متأسفانه اکثر خریداران نمی دانند که کاهش هزینه شامل طراحی فیزیکی ضعیف دوربین، مواد کم درجه، آب بندی نامناسب آب و هوا و لحیم کاری ارزان است.

برای مثال دوربین مداربسته فضای باز باید از آلومینیوم یا پلاستیک ساخته شود که به اندازه کافی بادوام باشد تا در برابر عناصر مقاوم باشد. توجه ویژه ای می شود تا آب هرگز روی اتصالات یا شکاف هایی که با یک واشر لاستیکی تقویت شده اند جمع نشود. آلومینیوم با کیفیت پایین که به درستی پودر نشده است، در مدت کوتاهی زنگ می زند. به طور مشابه، روکش‌های پلاستیکی ارزان قیمت دوربین در فضای باز ترک می‌خورند در حالی که روکش‌های پلاستیکی قوی ABS می‌توانند عملکرد بهتری نسبت به دوربین‌های فلزی داشته باشند.

ضد آب نبودن دوربین مداربسته در فضای باز نیز روی قیمت بسیار تاثیر گذار است. طبق استانداردهای صنعتی، یک دوربین مخصوص فضای باز باید دارای درجه حفاظت از نفوذ یا IP 66 یا بالاتر باشد.

اگرچه دوربین های ارزان قیمت ممکن است دارای رتبه IP باشند، اما اغلب گمراه کننده هستند. هنگامی که طراحی ضعیف دوربین با واشرهای لاستیکی با کیفیت پایین ترکیب شود تا رطوبت را از بین ببرد، آب به راحتی می تواند راه خود را پیدا کند. رطوبت می تواند متراکم شود و لنز دوربین را مه کند، یا داخل آن جمع شود و آسیب ببیند.

معمولاً هیچ کس به کیفیت لحیم کاری که روی برد مدار داخل استفاده می شود فکر نمی کند. لحیم کاری که منجر به ایجاد مدارهای داخلی می شود، راه دیگری برای کاهش هزینه ها است. لحیم کاری با کیفیت بالا به ایجاد اتصالاتی کمک می کند که با گذشت زمان شکسته نشوند. دوربین های ارزان قیمت دارای مواد لحیم کاری ضعیفی هستند که در طول زمان به سرعت تخریب می شوند یا در دماهای گرم حباب می شوند. برش گوشه ها برای لحیم کاری به این معنی است که محصول در هنگام قرار گرفتن در معرض دمای گرم بیرون، میزان خرابی بیشتری خواهد داشت.

عدم گارانتی محصولات ارزان

فروشندگانی که ادعای گارانتی رایگان بیش از 2 سال برای محصولات دوربین های مداربسته دارند، مملو از استثنا هستند. ضمانت‌نامه‌های محصول، ضمانت‌های محدودی در برابر نقص‌های ساخت هستند و طبیعی است که برای استفاده نادرست، دستکاری، اصلاح، ولتاژ یا نوسان نادرست، رعد و برق استثنا وجود داشته باشد. هنگامی که هیچ نشانه ای از این استثناها وجود ندارد، ادعاهای گارانتی اغلب توسط برخی از فروشندگان رد می شود.

مهم است که دلیل پشت این موضوع را درک کنید که چرا ضمانت های بیش از 2 سال برای درست بودن خیلی خوب هستند. مدل‌های جدید دوربین هر 2 سال یک بار تولید می‌شوند، در حالی که مدل‌های قدیمی‌تر به تدریج کنار گذاشته می‌شوند و همچنین موجودی آن‌ها برای قطعات تعمیر محصولات نیز کاهش می‌یابد. اگر هیچ قطعه ای برای تعمیر کالایی که بیش از 2 سال از عمر آن می گذرد وجود نداشته باشد و یا محصولی معادل آن برای جایگزینی کالای معیوب وجود نداشته باشد، ادعای گارانتی چگونه تکمیل می شود؟

پشتیبانی فنی

محصولات امنیتی به الکترونیک پیچیده تبدیل شده اند. داشتن پشتیبانی فنی با کیفیت خوب برای یادگیری نحوه استفاده از آنچه خریداری کرده اید مهم است. کتابچه‌های راهنما با انگلیسی ضعیف با محصولات ارزان‌قیمت رایج هستند، زیرا سرمایه‌گذاری کمی توسط آن شرکت‌ها برای ایجاد مواد آموزشی مدرن انجام می‌شود که به راحتی قابل پیگیری است.

سیستم‌های نظارتی نیاز به عیب‌یابی دارند، زیرا قطعات دیگری مانند کابل‌کشی، دستگاه ضبط dvr و منابع تغذیه وجود دارد که می‌تواند باعث مشکلاتی در کیفیت ویدیو شود. دسترسی به پشتیبانی فنی واجد شرایط و با تجربه برای حل مشکلات بسیار مهم است.

متأسفانه، هنگام خرید دوربین مداربسته ارزان، نباید انتظار چیزی بهتری داشته باشید زیر دوربین های مداربسته ارزان کیفیت پاییت دارند و سریع خراب میشوند.

در دنیای دوربین مدار بسته، هر روز از خریدارانی که حتی از ما خرید نکرده‌اند، تماس‌های بیشتری برای پشتیبانی دریافت می‌کنیم. آنها افرادی ناامید هستند که به دنبال کمک فنی با یک سیستم دوربین امنیتی ارزان قیمتی هستند که خریداری کرده‌اند، و فروشنده محصول نتوانسته پشتیبانی یا حتی دسترسی آسان به بخش پشتیبانی از طریق ایمیل یا تلفن را ارائه دهد.

اگر در حال خواندن این مقاله هستید که ما را در وب پیدا کردید زیرا ما بیشتر وقت خود را صرف نوشتن راهنماهای نحوه کار یا فیلم های آموزشی برای ساده کردن استفاده از محصولات خود می کنیم.

سخن پایانی

امیدواریم این راهنما اطلاعات مفیدی را در اختیار خریدارانی قرار دهد که خرید آنلاین دوربین مداربسته و ارزیابی محصولات را تنها بر اساس قیمت انجام می‌دهند. در صنعت دوربین های امنیتی، صدها فروشنده برای انتخاب وجود دارد. انتخاب فروشنده ای که برای شما مناسب است به میزان هزینه ای که می خواهید خرج کنید، کیفیتی که به دنبال آن هستید و هزینه و کیفیت پشتیبانی فنی پس از فروش ارائه شده توسط فروشنده بستگی دارد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: