راهنمای خرید ردیاب خودرو

راهنمای خرید ردیاب خودرو

راهنمای خرید ردیاب خودرو

راهنمای خرید ردیاب خودرو : امروزه کلمه “ردیابی و ردیاب ” برای همه آشناست و به صورت روزانه ما برای گرفتن اسنپ ،پیک و یا مکان یاب با موبایل از آن ساتفاده میکنیم. اگر تا به حال از ردیاب و جی پی اس گوشی استفاده کرده اید، مطمئن باشید که شما از ردیاب استفاده کرده اید.

راهنمای خرید ردیاب خودرو
راهنمای خرید ردیاب خودرو

درک ویژگی های مختلف از جی پی اس برای یافتن بهترین جی پی اس خودرو برای نیازهای شما ضروری است. لطفاً در هنگام خرید ردیاب خودرو دقت لازم را داشته باشد و تحقیق کنید،اگر شما زمان زیادی ندارید، نگران نباشید ما در این مقاله راهنمای خرید ردیاب خودرو را توضیح داده ایم و با برسی این مقاله میتوانید بهترین جی پی اس خودرو را انتخا و خریداری کنید.

جی پی اس GPS چیست؟

GPS (سیستم موقعیت یاب جهانی) یک ابزار ناوبری و موقعیت یابی است که به ما کمک می کند تا هر شی یا افراد خاصی را با کمک 30 ماهواره قرار داده شده در نقاط مختلف جهان پیدا کنیم. سه مؤلفه اصلی وجود دارد که با یکدیگر در ارتباط هستند، یعنی ماهواره‌های GPS، گیرنده‌های GPS و نرم‌افزار رایانه‌ای پیچیده که برای تغییر نشانه‌ها و تعیین موقعیت جغرافیایی کاربر مورد نیاز است.

در ابتدا، GPS توسط وزارت دفاع در سال 1973 توسعه یافت که در اصل برای پشتیبانی از سربازان و وسایل نقلیه نظامی، هواپیماها و کشتی ها در تعیین دقیق مکان آنها در سراسر جهان طراحی شده بود. امروزه GPS در همه جا وجود دارد و بنابراین شیوه های GPS گسترش یافته است تا هم کاربرد تجاری و هم علمی را در بر بگیرد.

GPS TRACKER چیست؟

یک ردیاب GPS، که به عنوان ردیاب سیستم موقعیت یاب در سراسر جهان شناخته می‌شود، از نشانه‌هایی از ماهواره‌هایی استفاده می‌کند که به طور فعال با هم کار می‌کنند و اطلاعات مشخص شده در مورد موقعیت یک شی مشخص شده و مکان آن را به دست می‌آورند. اساساً GPS Tracking سه مجموعه داده جداگانه را ردیابی می کند: موقعیت یابی، ناوبری و زمان بندی.

راهنمای خرید ردیاب خودرو
راهنمای خرید ردیاب خودرو

چرا به بهترین دستگاه ردیابی نیاز دارید؟

هدف از مشاهده یک سیستم ردیابی ممکن است بسته به نیاز یا شرایط فرد متفاوت باشد. ممکن است برای جمع آوری کارایی و ایمنی برای جلوگیری از برخی موقعیت های ناگوار استفاده شود. یک ایده روشن از نیاز می تواند در درازمدت باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شود و استرس شما را برای تصمیم گیری کاهش دهد. تحقیقات نشان داده است که نکات زیر دلایل احتمالی استفاده از جی پی اس است.

  1. مدیریت ناوگان وسایل نقلیه.
  2. به دنبال ردی از فعالیت های فرزندتان باشید.
  3. تلاش برای نگهداری سوابق حیوان خانگی جدید خود.
  4. فعالیت های نظارتی برای افراد مسن.
  5. هنگام کوه نوردی
  6. نیاز به ردیابی محموله
  7. نیاز به نظارت بر برخی از حرکات مشکوک

محصولات پیشنهادی :

انواع دستگاه برای ردیابی:

بر اساس فناوری ردیابی می توانیم آنها را به سه نوع طبقه بندی کنیم که عبارتند از ردیاب های فعال، ردیاب های غیرفعال و ردیاب های درخواستی. در این بخش به طور خلاصه به همه آنها می پردازیم.

  1. ردیاب های فعال/زمان واقعی/آنلاین

سیستم ردیابی فعال به انتقال داده ها از طریق پخش ماهواره ای ادامه خواهد داد. این بدان معناست که با کلیک یک دکمه توسط یک برنامه وب سایت اطلاعاتی را در زمان واقعی دریافت خواهید کرد. می‌توانید دقیقاً در همان لحظه مکان دستگاه را ببینید و می‌توانید از مسیر آن عقب نشینی کنید تا ببینید کجا بوده است.

همچنین می‌توان ردیاب‌های فعال را طوری تنظیم کرد که وقتی خودرو از مسیر اختصاص‌یافته دور می‌شود، در مکانی بیش از پیش‌بینی‌شده باقی می‌ماند، یا به سرعت حرکت می‌کند یا به شیوه‌ای ناامن رانندگی می‌کند، هشدار به صدا درآورد. ردیاب‌های فعال عمدتاً برای اهداف مدیریت ناوگان استفاده می‌شوند، اما برای اهداف امنیتی نیز عالی هستند. اشکال اصلی این است که اکثر ردیاب‌های GPS فعال دارای اشتراک‌های ماهانه هستند که برای دسترسی به سیستم‌های ماهواره‌ای باید هزینه پرداخت کنند.

راهنمای خرید ردیاب خودرو
راهنمای خرید ردیاب خودرو
  1. ردیاب های غیرفعال/آفلاین

از طرف دیگر، یک ردیاب غیرفعال داده ها را به طور مداوم ارسال نمی کند. به شبکه ماهواره ای GPS در بالای زمین متصل می ماند و همچنین تمام حرکات را در داخل ذخیره می کند. این بدان معناست که شما باید به صورت فیزیکی دستگاه را از وسیله نقلیه خود جدا کرده و آن را به لپ تاپ یا تبلت خود وصل کنید. سپس می توانید اطلاعات مربوط به تاریخچه کامل حرکات خودروها را توسط برنامه کاربردی اختصاصی ارائه شده توسط سازنده دانلود کنید.

اشکال اصلی این است که شما نمی توانید اطلاعات بلادرنگ به دست آورید و نمی توانید یک دستگاه گم شده را پیدا کنید. نکته خوب این است که همیشه در دسترس است و شما می توانید این دستگاه ها را با هزینه معمولاً کم خریداری کنید. و در بیشتر موارد، هزینه اشتراک ماهانه وجود نخواهد داشت.

  1. ردیاب های درخواستی

ردیاب‌های درخواستی روی یک وسیله نقلیه نصب می‌شوند اما تا زمانی که کاربر از راه دور آن را فعال نکند، حالت غیرفعال یا خواب باقی می‌ماند. کاربر برای فعال کردن ردیاب باید با مشخصات فردی خود به وب سایت خود وارد شود. اگر وسیله نقلیه در حال حرکت باشد، می توانید وسایل نقلیه نشان داده شده بر روی نقشه را به همراه سرعت و مسیر مشخص کنید.

پس از فعال شدن ردیابی، خودرو ممکن است تا 24 ساعت ردیابی شود. هزینه ردیاب های درخواستی کمی کمتر از سایر دستگاه های ردیاب است اما هر بار که ردیاب فعال می شود هزینه اضافی وجود دارد. این هزینه را می توان به صورت پرداختی یا برنامه های خدمات سالانه پرداخت کرد.

بهترین ردیاب خودرو برای شما کدام خواهد بود؟

اول از همه، بهترین دستگاه ردیاب برای شما باید بتواند با برخی از اتصالات تخصصی به سیستم موقعیت یابی جهانی متصل شود. رایج ترین فناوری 3G است و باید برای نیازهای شما بیش از اندازه کافی باشد. نسل بعدی 4G نام دارد که نسبت به نسل قبلی خود در سرعت و کمیت انتقال داده بهبود یافته است. برخی از ردیاب ها همچنین می توانند از LBS استفاده کنند که با برج های سلولی محلی و Wi-Fi کار می کند تا از پوشش اطمینان حاصل شود و هزینه ها را کاهش دهد.

اما حتی با وجود این موارد، برای عملکرد دستگاه باید یک سیم کارت از یک ارائه دهنده خدمات دریافت کنید. بسیاری از ارائه دهندگان هزینه خدمات مبتنی بر اشتراک را در کنار آن اضافه می کنند که مانند هزینه های اشتراک پنهان است. بنابراین، اتصال واقعی شما ممکن است بر اساس نیاز شما متفاوت باشد.

جی پی اس خودرو آنلاین
راهنمای خرید ردیاب خودرو

به نصب و قابل حمل بودن ردیاب خوردو توجه کنید

توجه بزرگ دیگر این است که اجرای راه حل ردیابی شما چقدر چالش برانگیز یا پرهزینه خواهد بود. برخی از ردیاب های خودرو یک راه اندازی آسان را ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر به نصب پیشرفته نیاز دارند. بسیاری از شرکت‌های معروف، برخی از عوامل نصب ترجیحی را پیشنهاد می‌کنند، نصب را خودشان انجام می‌دهند، یا برخی از مکانیک‌های استخدام شده توسط شرکت مشتری را برای انجام کار نصب گواهی می‌دهند، جایی که تعدادی سنسور باید در خودروی شما یکپارچه شوند. به همین دلیل است که توصیه می شود راهنمای خرید ردیاب خودرو را برسی و بهترین جی پی اس خودرو با نصب آسان را خریداری کنید.

علاوه بر سخت افزار داخل وسایل نقلیه خود، باید نرم افزاری را که برای اجرای آن استفاده می کنید، ارزیابی کنید. آیا چیزی را در نظر می گیرید که فقط در زمانی که در دفتر خانه هستید گزارش ها را ردیابی کند؟ یا آیا باید بتوانید از طریق تلفن همراه یا تبلت خود به داده های بلادرنگ دسترسی داشته باشید؟ اگر می‌خواهید بتوانید هر دو را انجام دهید، حتماً به دنبال راه‌حلی باشید که داده‌های مبتنی بر برنامه را ارائه می‌دهد که می‌توانید از طریق تلفن یا رایانه لوحی به آن دسترسی داشته باشید. بسیاری از محصولات موجود در بازار فکر کنید و کاملاً متناسب با نیاز شما و همچنین سهولت عملیات را انتخاب کنید.

استفاده آسانی داشته باشد

بیشتر نرم‌افزارهای ردیابی GPS می‌توانند وسایل نقلیه را کشف کنند، مسیرها را تنظیم کنند و به مقصدهای تعیین‌شده راهنمایی کنند. همچنین اطلاعاتی در مورد عیب یابی خودرو، ردیابی تعمیر و نگهداری و رفتارهای رانندگی ایمن ارائه می دهد. بنابراین، فاکتور و راهنمای خرید ردیاب خودرو بعدی که باید در نظر گرفت این است که استفاده از نرم افزار چقدر مشکل خواهد بود. نرم افزارهای بسیار پیچیده ای وجود دارد، بنابراین ردیاب خودرو با نرم افزار آسان را انتخاب کنید. بسیاری از فروشندگان دموی حضوری یا مجازی ارائه می دهند، بنابراین قبل از خرید نرم افزار ردیاب خودرو را نیز برسی و امتحان کنید.

برنامه قوی و با کیفیتی داشته باشد

قبل از انتخاب و خرید ردیاب خودرو باید ردیاب خودرو نرم افزار با کیفیت و قدرتمندی داشته باشد. از طرف دیگر، باید بتوانید به داشبورد روی رایانه شخصی خود دسترسی داشته باشید تا با دستگاه ارتباط برقرار کنید. بهترین دستگاه های موجود از هر دو روش تعامل با ردیاب پشتیبانی می کنند.میتوانید راهنمای خرید ردیاب خودرو و نکات مهم را در وب سایت مالکد برسی کنید تار درک بهترین داشته باشد.

ردیابی دقیق و بروز رسانی نیز داشته باشد

دریافت مکان صحیح وسیله نقلیه از دستگاه ردیاب یک روش غیرفعال برای شناسایی عملکرد آن است. دقت مکان یک دستگاه به تعدادی از عوامل مانند ماهواره های GPS، قدرت سیگنال، شرایط جوی، هندسه ماهواره و کیفیت گیرنده و ویژگی های مربوط به نرخ به روز رسانی داده ها بستگی دارد.

موقعیت قرارگیری دستگاه نیز در هنگام دسترسی به مکان دقیق وسیله نقلیه عامل مهمی است. از این رو، دستگاه‌های مجهز به گجت‌های پیشرفته با پشتیبانی نرم‌افزاری قابل به‌روزرسانی، به اندازه کافی خوب عمل می‌کنند و داده‌های مکان دقیق را در زمان واقعی ارائه می‌کنند.

ابعاد کوچک و جمع و جوری را داشته باشد

ردیاب خودرو کوچک را می‌توان تقریباً در هر نقطه‌ای از وسیله نقلیه، به‌ویژه در بیرون خودرو نصب کرد.اگر ردیاب خودرو را جایی نصب میکنید که در معرض آب و گرد غبار قرار دارد. به طور معمول خرید ردیاب خودرو ضد آب بهترین انتخاب است. یک پایه داخلی، مانند یک پایه مغناطیسی، از نصب آسان پشتیبانی می کند. برخی از ردیاب ها دارای یک قاب باکیفیت داخل دستگاه هستند، در حالی که برخی دیگر یک کیس جداگانه ارائه می دهند.

بسته به اینکه چرا جی پی اس خودرو را تهیه می کنید، احتمالاً می خواهید کوچک و جمع و جور باشد.اگر میخواهید در هنگام سرقت،سارق نتوانید ردیاب خودرو را پیدا کند خرید ردیاب مخفی کوچک میتواند انتخاب مناسبی باشد.

کیفیت سخت افزار

وقتی صحبت از بهترین دستگاه های ردیابی به میان می آید، کیفیت سخت افزار یک مسئله ضروری است. تعداد زیادی از عناصر ردیابی با کیفیت پایین در بازار وجود دارد. قبل از خرید ردیاب GPS باید بسیار مراقب باشید و دستگاه های با کیفیت، مقاوم در برابر آب، مقاوم در برابر حرارت و ضربه را ترجیح دهید. بسته به نوع خودرو، ردیاب شما باید توانایی تحمل شرایط سخت آب و هوایی و محیطی را داشته باشد. وقتی کیفیت سخت افزار و طول عمر مهم است،کیفیت را فدای قیمت نکنید.بهترین قیمت ردیاب خودرو را میتوانید در وب سایت مالکد برسی کنید.

ار کجا ردیاب خودرو خریداری کنیم
راهنمای خرید ردیاب خودرو

قابلیت تعریف حصار جغرافیایی geofence

برای بسیاری از پدران و مادران، بسیار مهم است که بدانند فرزندشان چه زمانی وارد یک منطقه خاص مانند محوطه مدرسه، خانه شخصی، زمین پشت بام، یا باغ یا یک آدرس خاص و غیره میشوند.قابلیت geofence در جی پی ای باعث میشود تا شما برای ردیاب حصار جغرافیایی تعریف کنید و در صورت خارج شدن شخص یا وسیله ار محدوده تعریف شده هشدار دریافت کنید.

قیمت مقرون به صرفه و اشتراک ماهانه

قیمت ردیاب خودرو اولین چیزی است که باید به آن فکر کنید زیرا فقط شما می دانید که امروز بودجه شما برای یک ردیاب چقدر است. حتما شما کمترین قیمت ممکن و ردیاب خودرو ارزان را میخواهید، اما گاهی اوقات ممکن است ارزان ترین گزینه بهترین گزینه برای شما نباشد.

به دنبال بهترین جی پی اس خودرو باشید که سرور داخلی و گارانتی معتبری را داشته باشد،در فروشگاه اینترنتی مالکد میتوانید انواع ردیاب خودرو با گارانتی معتبر را برسی و خریداری کنید.

خدمات پس از فروش با پشتیبانی قوی داشته باشد

هنگام خرید بهترین دستگاه ردیاب خودرو، باید به خدماتی که به مشتری میدهد را در نظر بگیرید. مطمئناً همه شرکت های ردیاب خودرو خدمات مشترکی را برای مشتریان ارائه نمی دهند.به دنبال شرکت ردیاب خودرو باشید که بتواند پشتیبانی مشتری را به صورت 24 ساعته انجام دهد در در صورت نیاز به راهنمایی شما را راهنمایی کنند.

قابلیت اعلان هشدار فوری داشته باشد

نحوه دریافت هشدار هنگام خروج دستگاه از منطقه امن نیز مهم است. اگر به دنبال یک جی پی اس برای استفاده برای یکی از عزیزان خود هستید، مانند والدین سالخورده یا یک کودک خردسال یا حیوان خانگی، پس ارزش آن را دارد که چیزی با ویژگی‌های اضافی بیشتر در راستای هشدار شخصی در نظر بگیرید. ردیاب تلتونیکا مدل TMT250 مثال خوبی است: نه تنها دارای geofencing ، بلکه به یک دکمه SOS دسترسی آسان در مواقع اضطراری نیز مجهز است.

عمر باتری و میزان نگهداری شارژ

ما می توانیم بگوییم که هر وسیله الکترونیکی اگر عمر باتری آنها طولانی باشد و پشتیبان طولانی داشته باشد خوب است. هنگامی که یک دستگاه ردیاب با کمبود برق پشتیبان کافی مواجه شود، ردیابی متوقف می شود. بنابراین سعی کنید با در نظر میزان نگهداری شارژ دستگاه بهترین دستگاه ردیاب را انتخاب کنید.

اکثر جی پی اس های خودرو جدید دارای یک باتری داخلی هستند که معمولاً در حالت GPS حدود 15 تا 20 ساعت دوام می‌آورد. با این حال، برخی از مدل‌ها وجود دارند که به شما امکان استفاده از باتری‌های AA را برای تغذیه آنها می‌دهند. علاوه بر این، برخی از مدل‌ها می‌توانند مقدار مشخصی از ویژگی‌هایشان را بدون سیگنال GPS که عمر باتری را افزایش می‌دهد، کار کنند.

میتوانید در وب سایت مالکد انوع ردیاب خودرو با نگهداری شارژ بالا را برسی کنید برای مثال ردیاب آهنربایی AT4 قابلیت نگهداری شارژ تا 60 روز را دارد و اگر به دنبال ردیاب خودرو با نگهداری شارژ بالا هستید این میتوانید انتخاب مناسب برای شما باشد.

جی پی اس آنلاین خودرو
جی پی اس آنلاین خودرو

ماندگاری و کیفیت ساخت بالا

اگر ردیاب جی‌پی‌اس شما قرار است عمر خود را در معرض عوامل مختلف سپری کند، چیزی می‌خواهید که بتواند در شرایط سخت مقاومت کند، مانند ردیاب‌های کودک کوچک همیشه با وسایل الکترونیکی مراقب یا ملایم نیستند، بنابراین می‌خواهید دوام خود را حفظ کنید. هنگام انتخاب بهترین دستگاه ردیاب برای فرزند خود در نظر داشته باشید. ردیاب ممکن است توسط کودکان در فضای ببرونی رها شود و در برابر رطوبت قرار بگیرید پس به دنبال ردیای برای کودکان باشید که در برابر رطوبت و آب مقاوم باشد.

پیشگیری از سرقت

جلوگیری از سرقت یکی دیگر از ویژگی های عالی داخلی سیستم GPS است. اکثر شرکت ها نیز به دلیل این امکانات ترجیح می دهند سیستم های GPS را در خودروهای خود پیاده کنند. از آنجایی که سیستم ردیابی بلادرنگ به طور مداوم موقعیت خودرو را به روز می کند، به راحتی می توان وسیله نقلیه را پیدا کرد.نصب بهترین دستگاه های ردیاب بر روی وسایل نقلیه به شما این امکان را می دهد تا در صورت سرقت خودرو توسط شخصی، آنها را ردیابی و مکان یابی کنید.یکی از راه حل برای پیدا نکردن ردیاب در هنگام سرقت خودرو نصب ردیاب مخفی کوچک در خودرو است.میتوانید انواع دوربین مخفی کوچک مخصوص خودرو را نیز در مالکد برسی کنید.

در برابر آب و گرد غبار مقاوم باشد

نکته مهم در هنگام خرید جی پی اس خودرو و جی پی اس کودکان ضد آب بودن آن است که باید به آن توجه کنید. این یکی از مهمترین مواردی است که هنگام خرید هر ردیاب GPS باید به آن توجه کنید.

بچه ها همیشه دست های خود را کثیف می کنند، به این معنی که دستگاه باید مرتباً تمیز شود. در آن زمان با مشکلاتی روبرو خواهید شد زیرا تعداد کمی از دستگاه های GPS کاملا ضد آب هستند. یک دستگاه ردیاب عالی باید بتواند آب و پاشش اتفاقی را کنترل کند.

همچنین اگر قصد دارید ردیاب GPS خود را خارج از ماشین خود نصب کنید، مقاومت در برابر آب یک ویژگی ضروری است که باید در نظر بگیرید. اگر ردیاب در فضای باز قرار گیرد، دائماً در معرض آب، رطوبت و گرد و غبار قرار می گیرد. بنابراین اگر یک ردیاب GPS را انتخاب کنید که ضد آب نباشد، مدت زیادی دوام نخواهد آورد.

گارانتی و ضمانت معتبر داشته باشد

یک شرکت معتبر شناخته شده ممکن است به احتمال زیاد مارک های بهتری را برای حفظ شهرت و مشتریان خود ارائه دهد. بنابراین سعی کنید با برخی از بهترین شرکت های دستگاه ردیاب که متعهد به ارائه خدمات پس از فروش خود یعنی گارانتی هستند در تماس باشید. جزئیات گارانتی نشانگر خوبی از اعتماد سازنده به محصول است. نام تجاری و سازنده همچنین ممکن است نشانگر کیفیت و دوام سیستم در هنگام خرید بهترین جی پی اس خودرو باشد.

مقاله های پیشنهادی :

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: