ردیاب دیاگ OBD چیست و چگونه کار میکند ؟

ردیاب دیاگ OBD چیست و چگونه کار میکند ؟

هر کسی که تا به حال ردیاب خودرو GPS خریداری کرده باشد می داند که 3 نوع ردیاب وجود دارد. شامل ردیاب خودرو سیمی ،ردیاب خودرو آهنربایی و ردیاب خودرو OBD می شود. شاید افراد بیشتری در مورد دستگاه های سیمی و بی سیم بدانند. ولی یه سری از افراد در مورد OBD Tracker اطلاعی ندارند.ردیاب دیاگ OBD چیست و چگونه کار میکند ؟

OBD Tracker و یا ردیاب دیاگی خودرو یک دستگاه موقعیت یابی است. همچنین دارای ویژگی های بسیاری و امکانات بیشتری را دارد. نصب و استفاده آسان تری را دارد و برای ردیابی خودرو مناسب تر و نصب بسیار آسانی را دارد.برای راه اندازی این ردیاب،ردیاب را به پورت دیاگ خودرو متصل کنید تا شروع به کار کند.ردیاب دیاگ OBD چیست و چگونه کار میکند ؟

لینک های مفید :

 

 

پورت OBD چیست؟

OBD یک برنامه روی یک وسیله نقلیه است. از دهه 1980، بسیاری از تولیدکنندگان خودرو شروع به تجهیز OBD به خودرو کردند. OBD-II در دهه 1990 ظاهر شد. تا سال 1996، تمام خودروهای موجود در بازار مجبور به تجهیز به OBD-II شدند.

وضعیت سیستم تصفیه گازهای خروجی را در هر زمان نظارت می کند. هشدارها به محض اینکه مشخص شود باعث انتشار بیش از حد می شوند صادر می شود. این سیستم همچنین می تواند اطلاعات خطا را ثبت کند.امروزه، به پورت OBD خودرو میتوان جی پی اس دیاگی را متصل کرد.

ردیاب دیاگ OBD چیست و چگونه کار میکند ؟
دیاگ خودرو

تفاوت بین OBD Tracker و Wired Tracker چیست؟

ردیاب خودرو OBD GPS به طور مستقیم در درگاه عیب یابی خودرو نصب می شود. نصب بسیار آسانی دارد. ردیاب GPS سیمی معمولاً پشت داشبورد نصب می شود.برای نصب ردیاب سیمی نیاز به سیم کشی و نصاب دارید. این اساسی ترین تفاوت این دو است. هر دو ردیاب مزایای خاص خود را دارند.

ردیاب دیاگ OBD چیست و چگونه کار میکند ؟
ردیاب خودرو دیاگی و ردیاب سیمی

مزایا و معایب ردیاب دیاگی و ردیاب سیمی چیست ؟

ردیاب سیمی می تواند در یک مکان مخفی نصب شود. و مانعی برای راننده و سرنشینان نخواهد داشت. همچنین می تواند داده هایی را جمع آوری کند که دستگاه OBD فرستنده ممکن است نتواند آنها را دریافت کند. همچنین می توان از آن در هر وسیله نقلیه ای استفاده کرد. مثل ماشین های شخصی، کامیون ها، کامیون ها و …. و ایرادی که دارد این است که نصب را حتما باید نصاب متخصص انجام دهد. اکثر افراد امکان نصب ردیاب سیمی و متصل کردن این ردیاب ها به برق خودرو را ندارند و نیاز به نصاب و فرد متخصص جهت نصب است

ردیاب OBD GPS می تواند مستقیماً به پورت OBD خودرو متصل شود. بنابراین می توانید ردیاب دیاگی OBD را خودتان نصب کنید و در زمان و هزینه صرفه جویی کنید. علاوه بر این،ردیاب دیاگی خودرو OBD همچنین می‌تواند داده‌های تشخیصی خودروی انتقال را ثبت کند. می توان از آن در ناوگان های بزرگ غیر از خودروهای شخصی استفاده کرد. به عنوان مثال، مدیریت اتوبوس و تدارکات. عیب ردیاب دیاگی پیدا کردن آسان و حذف آن از مدار است. وقتی دزدی می خواهد ماشین شما را بدزدد، به آسانی میتواند آن را پیدا کند.پ

انوع و جی پی اس خودرو :

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: